Solheim USAGolfistky hájící evropské barvy měly před závěrečnými singly v rukou snad všechny triumfy a směle mohly pomýšlet na zisk třetí výhry v řadě, jíž by napodobily své mužské protějšky. Nakonec ale ani vedení o čtyři body nestačilo.

Po celkem osmi foursomech a osmi fourballech vedl evropský výběr vedený kapitánkou Carin Koch 10:6 a do závěrečných dvanácti singlů šel s vědomím, že stačí urvat čtyři body. Zůstalo však pouze u přání, pouhý půlbod chyběl k úspěšné obhajobě trofeje. Ta se tak zásluhou strhujícího nedělního souboje ženy proti ženě stěhuje do zámoří.

Z Evropanek uspěly pouze Icher proti Lincicome, Reid proti Lang a Nordqvist, jež zdolala Lewis. Hned v úvodním singlu ještě Ciganda dokázala vypůlit duel proti Thompson. Z tábora domácích byla nakonec nejblíže potřebným bodům před svými krajany hrající Němka Caroline Masson. K vypůlení utkání by ale musela na poslední jamce zahrát birdie, a to se nestalo. Ve zbývajících zápasech obhájkyně trofeje přece jen tahaly za kratší konec.

Solheim Cup v Německu nicméně nabídl strhující představení a byl úžasnou reklamou na golf, třebaže z pohledu starého kontinentu má rozuzlení hořkou příchuť.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Solheim Cup


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...