USA RCOdložený Ryder Cup se stal kořistí domácích Američanů, kteří svého soupeře drtili od úvodních duelů. 43. ročník vzájemného měření se tak stal jednoznačnou záležitostí, když „hvězdy a pruhy" dominovaly poměrem 19 ku 9.

Nad Evropou se mračna stahovala od úvodního hracího dne. Po pátečních dopoledních foursomech prohrávali Evropané 1:3 a po odpoledních four-ballech narostl náskok domácích na 6:2. A když se v sobotu opakoval výsledek foursomů, šance na obhajobu se pomalu, ale jistě stávala teoretickou. Nic na tom nezměnily ani four-bally, v nichž poprvé Harringtonovi borci dokázali se soupeřem držet krok a rozešli se smírně 2:2.

Znamenalo to, že Američané potřebují v závěrečných singlech 3,5 bodu. A ty na jejich konto přibyly velmi záhy, když vzdoroval jen v úvodním duelu hrající McIlory. Rozhodující půlbod přidal v pátém souboji Morikawa, když Hovlandovi nebylo nic platné ani vypůlení duelu na poslední jamce. Ve Whistling Straits tak navázali na svůj poslední domácí triumf z Minnesoty před pěti lety. Skvěle jim zahrál Dustin Johnson, který nenašel přemožitele a v pěti duelech přispěl plným počtem bodů.

Vedle Johnsona zářili i Morikawa, autor 3,5 bodu hrající tři duely právě po bohu DJ, a Cantlay, který ze čtyř duelů přidal 3,5 bodu. Solidně si pak vedli i Scheffler, Thomas, Schauffele a DeChambeau, naproti tomu v evropské posádce bodově přispěli výrazněji jen Španělé García (3) a Rahm (3,5), kteří však zůstali v tomto ohledu osamoceni.

Kompletní výsledky turnaje na www.rydercup.com/scoring

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...