Nem Sonnerhof 1Zatímco Rakousko se v plánech tuzemských golfistů už důkladně zabydlelo, hřiště západně od našich hranic stále čekají na důkladnější prohlídku. Je na čase to napravit. Zvlášť když na podzim určitě nebude od věci spojit hru s péčí o tělo a duši. Německý hotel Sonnenhof je pro tyto účely jako stvořený.

Vše pod jednou střechou
Jméno ulice, na níž hotel najdete, zní Himmelreich, což v překladu znamená nebeské království. Název hotelu Sonnenhof – aneb sluneční dvůr – pak už můžeme považovat za předzvěst aktivní dovolené s wellness i golfem pro rodiny a opravdové požitkáře.
Nem Sonnerhof hotelKdo se postaví na práh tohoto čtyřhvězdičkového podniku a nechá svůj pohled bloudit přes lesy a květinové louky ke vzdáleným vesnicím a mírným kopcům Bavorského lesa, ten se bude cítit jako v sedmém dovolenkovém nebi. Není divu, že již déle než 43 let je hotel synonymem pro živoucí pohostinnost.
Lamský kout přírodního parku Horní Bavorský les patří k nejnavštěvovanějším rekreačním střediskům v oblasti a zde v Sonnenhofu samotném je možné si dopřávat měrou vrchovatou, co ke dni odpočinku, sportu a wellness patří. Pod jednou střechou najdete prakticky vše.

Vydejte se na horském kole poznávat původní přírodu Bavorského lesa, chcete-li si vyšlápnout po okolí, čeká na vás na 300 značených turistických tras. A co takhle sáhnout po tenisové raketě? K dispozici je vám venkovní i krytý kurt. Fanoušci míčových sportů mohou vyzkoušet také squashové nebo badmintonové rakety. Nebo upřednostníte fotbal, házenou, basket či volejbal? Jen do toho. V Sonnenhofu vás kromě tenisových kurtů čeká i jedna velká hala sloužící pro míčové sporty.

Nem Sonnerhof hristeTajný tip hotelu
Kdo chce relaxovat v přírodě a vyzkoušet sport gentlemanů, ten si může objednat golfovou školu na hotelovém devítijamkovém hřišti u zdejšího profíka Anthonyho. Rodilý Nizozemec využívá při výuce neobvyklé metody a hlavně humor. Zejména začínající golfisté tak rychle ztratí ostych.
Devět jamek rozprostírajících se před Sonnenhofem fascinuje nejen neuvěřitelnými panoramatickými výhledy, nýbrž i výzvami, jež klade začátečníkům i pokročilým hráčům. Golf v Sonnenhofu přitom jen pro naškrobené elity, pojímají jej zde jako sport pro všechny nadšence. Tak rychle popadněte hole a na vlastní kůži okuste rafinované nástrahy zdejší devítky.

 
KARIBSKÝ SEN
Umíte si představit lepší třešničku na dortu báječně strávené dovolené? Po masáži pro dva s voňavým kokosovým olejem šup do vany – stylově s piña coladou a trochou ovoce. Skvělý tip pro páry i pro nejlepší kamarádky, nemyslíte?!

Hřiště Panorama Golf patří k nejkrásnějším v zemi. Dá se říct, že jednotlivé jamky plně respektují aktuální trendy golfové architektury. Zadání neznělo vytvořit hřiště pro singl hendikepy, ale vyjít vstříc tisícům hráčů na začátku jejich golfové cesty a umožnit jim zlepšovat se i během dovolené a prázdninových pobytů. Koneckonců v zemi stále evidují nadpoloviční většinu hráčů s hendikepy v rozmezí od 36 do 54.
Chcete-li zažít větší výzvu, rádi vám zařídí hru na partnerské osmnáctce, mistrovské hřiště Furth im Wald leží necelou půlhodinu cesty od Sonnenhofu.

Nem Sonnerhof bazenVzhůru na vrchol
Jedním z vrcholů dne po všech sportovních aktivitách může být koupel ve velkém krytém bazénu nebo ve vyhřívaném venkovním koupališti. S plochou 120 m2, teplotou 31 stupňů, panoramatickým výhledem na Velký Javor nebo příjemné městečko Lam se toto výjimečné místo jeví jako ideální pro zakončení dne plného sportu.
Zvláště když ještě objevíte šest saun Asijského Spa – s bylinkovou vůní máty či šalvěje, do červena rozžhavenými solnými kameny nebo v idylické chatové atmosféře ve venkovní sauně. A protože tyto rekreační světy jsou pouze pro osoby starší 14 let, oddělenou rodinnou parní saunu najdete na plovárně.

V neposlední řadě se Sonnenhof postará i o nejlepší kulinářský zážitek. Hýřit se dá už u snídaňového švédského stolu, nejlépe v krásné zahradě vedle tiše šplouchající kašny. A samozřejmě večer – u menu dle výběru, u švédského stolu se specialitami, u grilovacího večera nebo u galavečeře.

Mimochodem vzhledem k velikosti hotelu s jeho třemi podniky a širokou nabídkou pro dny dovolené se tu budou cítit dobře jak jednotlivci, páry, rodiny s dětmi, tak i rodiče a prarodiče. Klub pro děti Kidsclub zabaví ty nejmenší a uleví velkým. Služba pro hlídání dětí běží od 9.30 do 17 hodin od pondělí do pátku.

Převzato z časopisu GOLF 10/2018
Text: Barbara Angerer-Winterstetter, foto: Hotel Sonnehof

UŽITEČNÉ INFORMACE
PANORAMA GOLF COURSE
Adresa: Panorama Golf Course, 4* Superior Hotel Sonnenhof, Himmelreich 13, 934 62 Lam, Germany
Tel.: +49 (0) 994 337-0
Web: www.sonnenhof-lam.de
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Počet jamek: 9 | Par: 62
Délka (m): 3 356 (žlutá) | 3 356 (červená)
Green fee: 50 €/18 jamek(po–ne) | 25 €/9 jamek (po–ne)

UBYTOVÁNÍ
4* Superior Hotel Sonnenhof
Adresa: Himmelreich 13, 934 62 Lam, Germany
Tel.: +49 (0) 994 337-0
Web: www.sonnenhof-lam.de


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...