presiSpojené státy americké i bez přeběhlíků k LIV Golf potvrdili roli favoritů a s přehledem udrželi Presidents Cup ve své moci. Výborným výkonem se prezentoval zejména Jordan Spieth, a to jak ve dvojici s Justinem Thomasem, tak v závěrečném singlu. Na hřišti Liberty National Spieth přispěl k celkovému triumfu svých barev poměrem 17,5 ku 12,5 bodu maximálním možným ziskem pěti bodů.

V této soutěži měl přitom v singlech dosud bilancí tří porážek ze tří duelů, a tak i když se celkově soutěž pro jeho tým vyvíjela velmi dobře a před závěrečným hracím dnem měli domácí obhájci trofeje výhru na dosah, Spieth nezastíral nervozitu. „Byl jsem mnohem nervóznější, než by situace vyžadovala, protože jsem chtěl ze sebe setřást předchozí nezdary v singlech. Pokud pak startujete v prvních dvojicích, chcete, aby se skóre barvilo do červena. Když se to daří, cítíte se dobře," svěřoval se lídr amerického týmu.

Svěřenci kapitána Davise Love III. vedli od úvodní části prvního hracího dne a postupně si vypracovali výrazný náskok, přesto Mezinárodní tým vedený Trevorem Immelmanem neskládal zbraně a před singly stáhl manko na čtyři body. Rozhodující bod nakonec přidal po proměněném patu na 18. jamce Xander Schauffele. „Trevor a jeho tým předvedli neskutečný výkon a snažili se využít každé příležitosti," ocenil soupeře Love, který k závěrečným singlům dodal, „neměli jsme už moc překážek ke zdolávání, šlo hlavně o to, abychom si nic sami nepokazili." Povedlo se, a tak americký výběr má už podeváté v řadě trofej ve svých rukou.

Kompletní výsledky turnaje na www.presidentscup.com/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...