Sol 2019Ačkoliv šla Suzann Pettersen až ve třetím singlu od konce, osud tomu chtěl, že to byla nakonec ona, jejíž pat přinesl rozhodnutí v letošní bitvě o Solheim Cup. Její duel proti Marině Alex dospěl až na osmnáctou jamku.

Norka si parádně přihrála, a třebaže ani Američanka nebyla daleko od toho, aby soupeřku proměněným patem dostala do úzkých, byla to Pettersen, kdo si připsal birdie a tím i rozhodující bod, který převážil misky vah na stranu Evropy v poměru 14,5 ku 13,5 bodům. Starý kontinent slaví teprve pošesté v historii vzájemných bitev, Spojené státy mají na kontě deset vavřínů.

Suz SolNorka, jež přerušila kariéru kvůli mateřským povinnostem, startovala ve svém devátém Solheim Cupu na divokou kartu. Kontroverzní krok vzhledem k dlouhé pauze a nejisté formě se nakonec ukázal být skvělým tahem kapitánky Catriony Matthew. Zkušená Pettersen se odvděčila výborným výkonem a postarala se o rozhodující okamžik jedné z nejdramatičtějších vzájemných bitev. Ještě během tiskové konference pak Norka oznámila ukončení své bohaté sportovní kariéry.

„Je to splněný sen," radovala se kapitánka domácího výběru Catriona Matthew. „Všech dvanáct hráček dalo do hry celé srdce. Všichni jsme věděli, že to bude těsné, ale taková koncovka a závěr v podání Suzann, to je neuvěřitelné. Její nominace do týmu vzbudila rozruch, ale ukázala, že byla tou pravou hráčkou!"

Kompletní výsledky na www.lpga.com/tournaments/the-solheim-cup/results

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...