rc23Evropané vedení Lukem Donaldem oplatili Američanům předchozí porážku a pohár opět převzali do svých rukou. Po ženách, které před týdnem získaly Solheim, tak na evropské půdě zůstala i nejcennější trofej z mužské týmové soutěže. V Itálii vítěznou posádku držely opory v čele s Rory McIlroyem, jemuž zdatně sekundovali Viktor Hovland, Tommy Fleetwood i Jon Rahm, výborně se prezentoval také Tyrrell Hatton.

Na straně soupeře statečně vzdoroval Max Homa, který v pěti duelech nastřádal 3,5 bodu, významněji pak už přispěl jen dvoubodový Patrick Cantlay. Neúspěšně si vedl Rickie Fowler, který jinak letos zažíval obrodu, na půdě italského Marco Simone Golf and Country Club však neuspěl ani v jednom ze svých dvou soubojů.

Evropané zasadili hned na úvod svým konkurentům drtivý úder, když ovládli všechny čtyři foursomy, Rahm s Hattonem i Åberg s Hovlandem si dokonce poradili se soupeři celkem snadno poměrem 4&3. A i když v odpoledních four-ballech Donaldovi svěřenci lehce ubrali plyn, McIlroy s Fitzpatrickem deklasovali Morikawu a Schauffeleho 5&3, zbylá tři utkání se půlila.

O den později se ranní scénář téměř zopakoval, když Evropa uspěla ve třech soubojích, vůbec první americkou výhru pak zařídila dvojice Homa a Harman, kteří přehráli Lowryho se Strakou. Zbylé tři body však putovaly na konto starého kontinentu, a tak po třech zápasových blocích ztráceli Američané už sedm bodů. Ve four-ballech sice zvedli hlavu, když stejným poměrem bodů oplatili Evropanům ranní porážku, ale do singlů vstupovali s pětibodovým mankem a vědomím, že soupeři k zisku trofeje stačí čtyři body.

Konstelace zápasů navíc „hvězdám a pruhům" nenahrávala. Donald nasadil na úvod Rahma, po něm následovali Hovland, Rose a McIlroy. A vyjma Rose všichni uspěli, McIlroy i Hovland přidali po bodu, Rahm duel se Schefflerem půlil. Fitzpatrick pak sváděl tuhý boj (a nakonec neúspěšný) se skvěle hrajícím Homou, ale mezitím zajistil Evropě čtrnáctý bod rovněž výborný Hatton. Pak se sice radost Donaldových bojovníků chvíli oddalovala zásluhou Koepky, Schauffeleho i Thomase, po Fleetwoodově výhře nad Fowlerem ale mohla propuknout naplno. Další půlbod pak přidal Lowry a ještě předtím  v posledním zápase jdoucí MacIntyre zdolal Clarka. Celkově tak Evropa ovládla letošní díl poměrem 16,5 ku 11,5 bodu a převzala od soupeře cennou trofej.

Kompletní výsledky na https://www.rydercup.com/scoring

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...