RC 18Pouze v pátečních dopoledních four-ballech žila naděje amerických golfistů na udržení prestižního poháru Samuela Rydera v jejich držení. Po průběžném vedení 3:1 ale jejich sen o obhajobě začal získávat povážlivé trhliny. Evropané ovládli všechny odpolední foursomy a šli do dvoubodového vedení.

To v sobotních four-ballech navýšili o další dva body, a třebaže odpolední foursomy skončily smírně, do nedělních singlů vstupovali s náskokem čtyř bodů. Američané sice zaveleli k útoku a po výhře Thomase nad McIlroyem a Simpsona nad Rosem snížili ztrátu na rozdíl pouhého bodu, ale v rozletu je přibrzdil Rahm, který získal skalp Woodse, a tak soupeřům nebyla nic platné ani výhra Finaua nad Fleetwoodem.

Záhy Američany totiž zalila vlna v podobě vítězství Poultera, Olesena i Garcíi, kteří umetli cestičku k vítěznému bodu svých barev. O ten se snad nemohl zasloužit nikdo jiný než úřadující šampion z Open.
Francesco Molinari se dokonale zhostil role kata amerických nadějí, když ze svých pěti duelů získal plný počet bodů. A byly to výhry víc než přesvědčivé. Při té poslední zdolal i Phila Mickelsona, jemuž nebylo nic platné ani srovnání manka v podobě tří jamek, neboť Ital na dvanáctce znovu zavelel k útoku a už ho nic nezastavilo na cestě k rozhodujícímu bodu.

Kromě parádně hrajícího Molinari stoprocentně bodoval ve svých třech utkáních i Stenson, Fleetwood čtyřikrát bodující po boku Molinariho zaváhal jen v singlu, tři body ze čtyř možných vybojoval García. Sázka na divoké karty určitě vyšla lépe evropskému kapitánovi, z amerického tábora totiž Woods či Dechambeau vyšli bodově naprázdno. V tom jim „zdatně" sekundovali i Mickelson nebo hrdina předchozího Ryder Cupu Patrick Reed. Celkově evropští „žolíci" nastřádali 9,5 bodu, což byl jeden z klíčů k výhře.

„Tommy si počínal skvěle, vůbec jsem neměl pocit, že je nováčkem v soutěži," vysekl poklonu svému parťákovi Molinari a dodal, „odehrát pět zápasů bylo náročné, ale kdykoliv jsem se do toho potřeboval obout, povedlo se. Pat na čtrnáctce byl úžasný. Zažívám skvělé pocity."

Z Evropanů každý z hráčů dokázal bodově přispět, nejméně se v tomto ohledu činil Rahm, když ze tří vystoupení získal jediný bod. Avšak právě tímto singlovým zdarem v duelu s Woodsem dokázal svůj tým v neděli nastartovat.
K zisku trofeje svěřenci Thomase Bjørna potřebovali alespoň 14,5 bodu, nakonec dominovali poměrem 17,5 ku 10,5 bodům.

Kompletní výsledky na www.rydercup.com/scoring

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...