Presidents 19Legendární Tiger Woods poprvé vedl tým z pozice kapitána, navíc si k tomu na svá bedra naložil roli hráče. A třebaže to v měření sil Mezinárodního týmu proti Spojeným státům dlouho vypadalo na triumf mezinárodní posádky, nakonec Tiger a spol. trofej udrželi ve své moci, když zvítězili poměrem 16 ku 14. Zatímco v minulosti Woods v týmové soutěži příliš nezářil, tentokrát byl nejlepším hráčem svých barev. „Je to stále stejný pocit, vyhráli jsme," radoval se na hřišti Royal Melbourne.

Američané od počátku tahali za kratší konec a do nedělních singlů vstupovali s mankem dvou bodů, soupeř tak byl v nejlepší pozici, aby ukončil jednadvacet let dlouhé čekání na vítěznou trofej. Průběžné skóre i podpora fanoušků přitom hrály svěřencům Ernieho Else do karet, jenže Američané byli proti. Tiger překonal počtem celkových výher v této soutěži Mickelsona, když jich má na kontě 27. Právě on udal tón, když v úvodním singlu přehrál výborně hrající nováčka Abrahama Ancera 3&2 a svou bilanci ze tří zápasů podtrhl třetí výhrou.

Své kolegy tím nastartoval. Ti vyhráli či remizovali v úvodních pěti utkáních. Rozhodující půlbod na jejich konto pak přidal v jedenáctém duelu Matt Kuchar, který na Louise Oosthuizena ztrácel už tři jamky. „Mít šanci být vedený nejlepším hráčem v historii je naprosto jedinečné. Hrát ne jen pod ním, ale mít ho zároveň po svém boku jako hráče, je to skvělé. A je skvělé hrát pro něho," nechal se slyšel autor rozhodujícího bodu Spojených států.

Tiger svým vystoupením i vedením týmu zcela rozptýlil pochyby o tom, zda může být úspěšným kapitánem. Počínal si důkladně, pečlivě, neustále o všem přemýšlel, hráče povzbuzoval. A navíc měl k dispozici opravdu dobrý tým, jak se shodli Thomas či Kuchar.
Američané tam na svém kontě mají už jedenáct vítězství, soupeř se dočkal výhry pouze jednou, v roce 1998.

Kompletní výsledky na www.presidentscup.com/leaderboard.html

Foto: Presidents Cup, David Cannon


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...