Solheim USANezískat v jedné z herních sekcí ani bod? Neodpustitelné. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil výběr Evropy, který hned první hrací den v odpoledních four-ballech neuhrál jediný bod, čímž celkové manko v pátek narostlo na tři body. Ztrátu už svěřenkyně Anniky Sörenstam nedokázaly dohnat, neboť krok držely jen ve foursomech.

Po další porci four-ballů navýšily domácí Američanky náskok na propastných pět bodů, a protože singly bývají většinou doménou amerických hráček, zdálo se být rozhodnuto.
V duelech ženy proti ženě sice Evropanky bojovaly, seč jim síly stačily, nakonec se však oba celky rozešly smírně, což znamenalo, že domácí si pohár ponechávají i nadále v držení. Celkové skóre vyznělo 16,5 ku 11,5 bodům pro tým Spojených států.

„Jsem na svůj výběr pyšná, soupeřky dnes hrály velmi odhodlaně a docela se nám přibližovaly," nechala se slyšet lodivodka domácích Juli Inkster po dohrání závěrečných singlů. „V průběhu akce jsem nebyla nervózní, ale dnes to na mě přece jen trochu dolehlo," přiznala a dodala, že je pro ni ctí vést americký tým. „Hráčky přijely v dobré formě, věděly, jakou strategii toto hřiště vyžaduje, připravily se důkladně a hrály uvolněně. Bojovaly jsme jedna za druhou!"

Kompletní výsledky na www.solheimcupusa.com/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...