Love IIISkvělý vstup, horší víkend. Taková je bilance Tigera Woodse na Wyndham Championship, kde po druhém kole vedl, což mu dávalo naději na postup do play-off FedEx Cupu. Moving day, tedy třetí kolo, mu však nevyšel jako ostatním hráčům, zahrál jen dvě rány pod par. Před finále tak „nocoval" na dělené druhé příčce se ztrátou dvou ran na vedení.

V závěrečném kole však zaznamenal svůj nejslabší výsledek v turnaji. Kolo obešel v paru (70) a propadl se na chvost první desítky. Z výhry v turnaji se radoval jiný „veterán", a nebyl to po třetí rundě vedoucí Gore. Ten šel kolo jen jednu pod par a za vítězem zaostal o jedinou ránu. Z titulu se radoval velezkušený Davis Love III.

Letošní šampion předvedl ve finále druhý nejlepší výkon ze všech hráčů, okořeněný dvěma eagly. Nabudil se na první devítce, na které z výsledku ukrojil čtyři rány, rozhodující moment, jenž mu nakonec zajistil titul, přišel na pětiparové patnáctce, kde zahrál druhý eagle ten den a o ránu předstihl Gorea.

Ve věku 51 let, 4 měsíců a 10 dní se Love stal třetím nejstarším vítězem turnaje PGA Tour. Jen legendární Sam Snead a Art Wall byli v době triumfu v této sérii starší. Rekordmanem je v tomto směru Snead, který výhru slavil v době, kdy mu bylo přesně 52 let, 10 měsíců a 8 dní.

„Když startujete v turnaji, kde se cítíte dobře, užíváte si hru a za zády máte spoustu fanoušků, je to určitě jednodušší i zábavnější. Je příjemné být zmiňován v souvislosti se Samem Sneadem a přidat do své sbírky další trofej," vykládal golfista, který na PGA Tour právě načal třetí desítku svých vítězství. Zároveň si zajistil start v play-off FedEx Cupu i na příštím Masters, kde v posledních čtyřech ročnících absentoval, poprvé od roku 2013 si zahraje i The Players.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...