glVítěz US Open z roku 2009 Lucas Glover měl zase po dvou letech pořádný důvod k úsměvu a na Wyndham Championship demonstroval, že se se čtyřicátníky stále musí počítat. Třiačtyřicetiletý Američan našel velkého soupeře v Billy Horschellovi, se kterým šel do finále z vedení, a také Russell Henley si brousil zuby na výhru. Zkušený Glover ale jejich tlak ustál, aby nakonec získal svůj pátý titul z nejprestižnější mužské golfové profi série.

Vstup do finále sice nebyl ideální, když chyboval hned na první jamce, ale ještě na úvodní devítce přidal dvě birdie, další pak přišlo na 11. jamce, což nakonec v součtu dne a vzhledem k tomu, jak si vedli soupeři (Horschel na úvod rovněž zapsal bogey.), stačilo k tomu, aby se po dvou letech Glover znovu zapsal mezi vítěze na PGA Tour.

Do turnaje vstupoval jako 112. hráč průběžného žebříčku sezony, v neděli po výhře poskočil na 49. místo. „Neměl jsem žádné zvláštní plány s tímto turnajem, občas to tak prostě je a člověk to musí přijmout," dodával už později s velkým úsměvem na tváři. „Pak jsem se do toho ale ponořil, celé tělo i mysl a vrátil se zpátky ke své práci." V průběhu této sezony Glover bojoval s patováním, a tak zkoušel dlouhý patr. „Nefungovalo nic, už jsem byl frustrovaný. Nakonec jsem se rozhodl vyzkoušet dlouhý patr, a kdyby ani ten nezabral, snad bych si vzal patr pro leváka," přiznal dnes už pětinásobný vítěz z PGA Tour, jemuž tato „medicína" náramně zabrala.

Kompletní výsledky turnaje na: https://www.pgatour.com/tournaments/2023/wyndham-championship/R2023013/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...