HidTurnaj Genesis Invitational je nerozlučně spjatý se jménem Tigera Woodse, s o to větším napětím se očekával jeho start. V prvním kole Tiger pokazil závěrečnou jamku, nicméně stále mohl usilovat o postup do další fáze turnaje, stopku mu však nakonec vystavila nemoc, kvůli níž odstoupil v průběhu druhého kola.

A Woods nebyl jediný, komu nemoc zkomplikovala cestu turnajem. Dostihla i po třech kolech vedoucího Patricka Cantleyho, který pozici lídra ve finále neudržel a klesl na dělené čtvrté místo. Fantastický zážitek totiž fanouškům nabídl v závěrečné rundě Hideki Matsuyama, jenž svých devět berdíků naskládal do formace třikrát tři. Nejprve třemi birdie finále odstartoval, stejnou minisérií načal druhou devítku a v obdobném duchu tuto devítku skončil, aniž by jedinkrát zaváhal.

Vzhledem k tomu, že jeho nejbližší dva vyzyvatelé, Luke List a Will Zalatoris, ztráceli dech, zejména List po výborně zvládnuté úvodní devítce na té druhé tratil, Matsuyama už skoro ani nemusel netrpělivě čekat, jak si na posledních dvou jamkách povedou. Záhy byl devátý vavřín pro japonského golfistu doma.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2024/the-genesis-invitational/R2024007/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...