Luiten KLMCo může být hezčího, než zvítězit před domácím publikem. Joost Liuten by o tom mohl po triumfu na KLM Open vyprávět. Na první jamce play-off udolal zkušeného Jiméneze a získal svou první výhru v rozehrávce.

Španělský matador si ortel podepsal už svou první ranou, která mu nevyšla podle představ, načež ho čekal úder naslepo, do kopce a ještě proti větru. Zůstal krátký, zatímco Luiten posadil míček doprostřed greenu. A lepší byl k radosti domácích fanoušků Luiten i v patovací soutěži, což mu vyneslo třetí titul v kariéře na EPGA Tour, kde také vůbec poprvé dokázal v jediné sezoně na prize money zdolat metu jednoho milionu euro.

„Miguel hrál skvěle, zvlášť na první devítce, kde na prvních šesti jamkách zahrál čtyři birdie, zatímco já se s hrou trochu pral," ohlížel se za turnajem Luiten, který v letošní sezoně vyhrál také rakouské Lyoness Open. „Udělal jsem pár chyb, a třebaže jsem pokaždé zachránil par, spíš jsem se ze všech sil snažil udržet pozici. Nezbývalo mi, než doufat, že to zvládnu, a nakonec to vyšlo."

Třetí místo si s odstupem tří ran (-9) rozdělil kvartet Ross Fisher, Grégory Havret, Simon Dyson a Damien McGrane.

Nizozemci měli hned dvojí důvod k úsměvu, neboť na nižší Challenge Tour slavil rovněž jejich krajan Daan Huizing.

Kompletní výsledky turnaje zde

Joost Luiten zvítězil letos na EPGA už podruhé. Foto: KLM Open


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...