Grace KatarVelký triumf získal na Qatar Masters Jihoafričan Branden Grace. Do finále sice nešel z vedení, ale podle odborníků byl velkým žhavým kandidátem na vítězství. A Grace papírové předpoklady naplnil, zvítězil s náskokem dvou ran před Španělem Rafaelem Cabrera- Bellou a Dánem Thornbjørnem Olesenem (oba 276/-12). Ve finále naopak propadl do té doby vedoucí Paul Lawrie. Po 78 ranách klesl o dvanáct míst dolů, na dělenou 13. pozici.

Grace se stal prvním hráčem v historii tohoto podniku, který úspěšně obhájil předchozí vítězství. Potvrdil tím roli jedné z možných vycházejících hvězdiček světového golfu. Před turnajem mu patřila jedenáctá příčka na světovém žebříčku a nijak netajil, že by rád poskočil do top 10. Při jeho současné formě by nemuselo jít o krátkodobý pobyt mezi smetánkou.

„Mít na kontě úspěšnou obhajobu je jedním z mých splněných přání, není lepší místo než Qatar," usmíval se staronový šampion. „Během kariéry se neustále učíte, já tentokrát poznal, jak důležitá je trpělivost a co všechno obnáší obhajoba titulu."

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...