Pepperell QatarNapínavý průběh nabídl další z podniků European Tour – Commercial Bank Qatar Masters – v němž nakonec Eddie Pepperell ustál dotírání svého krajana Olivera Fishera a s náskokem jediné rány vybojoval premiérový titul na okruhu. O další úder zpět zaostal Švéd Marcus Kinhult.

Oba hlavní protagonisté stupovali do finále z vedení. Když si Pepperell už v průběhu první devítky vybojoval náskok tří ran, zdálo se, že v pohodě dojde za výhrou. Ovšem Fisher, který na první devítce hned třikrát chyboval, nesložil zbraně, a tak se před poslední jamkou ztenčil rozdíl mezi oběma hráči na jediný úder. Pepperell navíc skončil v rafu, čímž svému soupeři nabídl výhodu na dorovnání skóre. Svou chybu ale napravil parádní ranou, zachránil par, a protože Fisher nedokázal skórovat, mohl jeho krajan slavit.

„Dodá mi to sebevědomí. Když vyhrajete, uvědomíte si, že můžete vítězit. A já vždycky cítil a věřil jsem, že to dokážu," vyznával se ze svých pocitů vítěz. „Cítil jsem se dobře celý den, ne při švihu, ale mentálně jsem byl silný a připomínal jsem si, že jdu za vítězstvím. Oli mi to ztížil a já sám si to druhou ranou na osmnáctce zkomplikoval, ale ustál jsem to," pochválil se Pepperell.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018018/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Mizuno/Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...