Golf v ČR

business-meet-750Cítíte se nedocenění, přemýšlíte o změně, máte rádi golfové prostředí a milujete komunikaci? Pak bychom pro vás měli dobrý tip! Vyzkoušejte si pozici obchodníka a zjistěte, zda by se i u vás mohl stát koníček povoláním.

Celý článek...

challenge-rtm-750Byť to trvalo poněkud déle, turnajový kalendář Challenge Tour byl konečně „odtajněn". Letošní ročník „druhé evropské ligy" pod názvel Road to Mallorca nabídne celkem 25 turnajů v 15 různých zemích. V nabídce jsou avizované i tři podniky v Česku, i když zatím se čeká na upřesnění, kde se odehrají.

Celý článek...

titleist-mix-750Sníh, zima, mráz... Pro golfistu období strádání a nedočkavého vyhlížení startu nové sezony. Na druhou stranu, ideální čas provést důkladnou kontrolu golfového vybavení a také očistu bagu. Na co se zaměřit? Na hole, konkrétně na jejich čistotu, stav gripů a pokud hodláte v nové sezoně útočit na vylepšení své hry, rozhodně se vyplatí fitting holí.

Celý článek...

Spilkova-il3-750Ve středu 27. ledna 2021 si Klára Spilková mohla do svého deníčku připsat první letošní profesionální vítězství. Stalo se tak na miniturnaji série National Womens Golf Association v DeBary GCC na Floridě, kterého se zúčastnilo 17 hráček a na kterém startovala v rámci své přípravy na LPGA.

Celý článek...

lieser-il2-750Závěr loňského roku byl ve znamení historického průlomu českého golfisty. Ondřej Lieser po skvělém finiši vyhrál dva turnaje i celkové pořadí Challenge Tour a získal kartu do první golfové ligy – na European Tour, která startuje už čtvrtek v Abú Dhabí. Ve startovním poli podniku s dotací 8 milionů dolarů ale český golfista nefiguruje. Hned o týden později se hraje další díl v Dubaji, ale ani tam se zatím Lieser do turnaje nevešel. Kde se objeví poprvé?

Celý článek...

jakubcik-750První letošní turnaj juniorské série American Junior Golf Association (AJGA) se hrál ve floridském resortu Timacuan Golf & Country Club a tři desítky hráčů muselo už v pátek 15. ledna absolvovat kvalifikaci o možnost hrát v hlavní soutěže. Tu český golfista Filip Jakubčík zvládl bez větších problémů – výsledek 72 (par) mu stačil na jistý postup z druhého místa.

Celý článek...

Lieser-ilu-750Koronavirová pandemie na jaře utlumila celý sportovní svět. I ten golfový. Ovšem jakmile to bylo možné, tak se golfisté vrátili zpátky do akce. Někomu dlouhá pauza hodně uškodila, ovšem aktuální česká jednička Ondřej Lieser sbíral jeden úspěch za druhým. Nejprve vylepšil české maximum na European Tour, kde skončil třináctý, aby následně přivezl dokonce čtvrté místo z turnaje Italian Challenge Open Eneos Motor Oil spadající pod Challenge Tour. I díky tomu devětadvacetiletý Lieser stoupá světovým žebříčkem, hraje o kartu na European Tour a sní o startu na olympijských hrách.

Celý článek...

Marsalove-all-750Vysoce ceněný kurz dovedností a znalostí golfového maršála pořádá Česká asociace golfových maršálů z.s. V pořadí třináctý kurz proběhne v zázemí Panorama Golf Resortu v Kácově 7. – 8. dubna 2021 a jako je již tradicí, bude pod vedením velezkušených lektorů Ivana Mareše a Honzy Šonky, kterým bude v oblasti praktických zkušeností a provázanosti práce maršála na soukolí celého resortu sekundovat Martin Kopčák.

Celý článek...

sport-ilu-750Zima, mráz a sníh, to je doba, která golfu v českých luzích a hájích obecně příliš nepřeje. Jak na tom ale golf je ve srovnání s jinými sporty? Jak je v Česku oblíbený a nakolik sledovaný v konkurenční nabídce dalších sportů? Stručně řečeno, nic moc. Tedy aspoň podle výsledků čerstvě zveřejněného říjnového výzkumu Národní sportovní agentury NSA.

 

Celý článek...

parenica-lukas-750Ono magické slůvko z titulku této glosy znají důvěrně snad všichni golfisté. Však víte: kdyby ten míček neodskočil takhle moc doprava, kdybych tu druhou ránu nezahrál do vody, kdyby byl ten pat jen o půl metru delší... Ne nadarmo se říká, že právě tenhle slovní druh, přísně vzato spojka podřadící, je vůbec nejčastějším termínem, který na golfových hřištích uslyšíte.

Celý článek...

Strana 10 z 145

10

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...