Golf v ČR

Melecka-750Loučení se studiem a univerzitním golfem zvládla Tereza Melecká, pokud bychom použili školní známkování, na výbornou. Loni na podzim vyhrála v zámoří tři turnaje – dva na podzim a celkem během studia šest, což žádná jiná Češka na amerických univerzitách nedokázala – a na konci roku přestoupila mezi profesionálky. A v nasazeném tempu 23letá golfistka nijak nepolevila. V závěru roku prošla kvalifikačním maratonem o kartu na Ladies European Tour a hned na první pokus ji získala. Letos už se může těšit na bitvy na profesionální golfové scéně.

Celý článek...

il-graf-up-750Celkový počet golfistů na celém světě narostl na 66,6 milionu hráčů. Oproti 61 milionům golfistů před pěti lety se tak počet golfistů zvýšil o necelých šest milionů. A zájem o golf se nijak nezpomaluje. Zásluhu na tom má i fakt, že jeho obliba roste především mezi ženami.

Celý článek...

Kouskova-ilu-750Golf a umění v případě Sáry Kouskové k sobě náramně pasují. Stačí se ohlédnout za rokem 2021 a do oka padne hned několik pozoruhodných výsledků. A nejen na amatérské scéně. Dvaadvacetiletá hráčka o sobě dala vědět i mezi profesionálkami. Do historie českého golfu se zapsala vítězstvím na turnaji LET Access Series na Konopišti a v závěru roku vybojovala kartu v Q-School i do první evropské golfové ligy. Na začátku toho letošního se dočkala další sladké odměny – zahraje si turnaj Augusta National Women's Amateur v dějišti slavného Masters. Jako první Češka.

Celý článek...

tipsport-kozeluh-750Golfová Ladies European Tour zažívá nepřehlédnutelnou renesanci. Po letech hledání a strádání představila pro rok 2022 rekordně obsazený i dotovaný kalendář turnajů s 31 podniky a celkovým prize money ve výši 24,5 milionu eur. Jeho součástí bude i letos turnaj Tipsport Czech Ladies Open v červnu v Berouně. A dá se říct, že i česká zastávka LET prošla podobným procesem – od zániku, přes opatrné znovuvzkříšení až do situace, kdy patří k pevným bodům evropské první golfové ženské ligy. O turnaji, a nejen letošním, jsme mluvili s promotérem a majitelem společnosti Premier Sports Lubošem Koželuhem, na úvodním snímku s oběma svými dcerami.

Celý článek...

ilu-advice-750Každý rok přicházejí výrobci s novými drivery slibujícími delší rány. To je samo o sobě skvělé. Kdo by nechtěl odpalovat delší rány. Jak ale metry navíc z týčka pomůžou vaší hře a především vylepšení skóre? Statistiky a čísla potvrzují, že pro nižší skóre je třeba pálit dál!

Celý článek...

tipsport-tiskovka-750Přesně tři měsíce zbývají do začátku Tipsport Czech Ladies Open a turnaj Ladies European Tour v Berouně už může ohlásit první velká jména. Mezi přihlášenými golfistkami přibylo trio hvězd Pia Babnik, Carly Booth a Johanna Gustavsson.

Celý článek...

sauna-em-750V úterý 7. června odstartuje Firemním pohárem ve Slavkově u Brna nový ročník domácí série Czech PGA Tour, a pokud se rozhodnete být u toho, máme pro vás jen samé dobré zprávy. Pravidla se nemění, a tak v hlavní soutěži o jeden z největších domácích pohárů proti sobě hrají 2členné firemní týmy, zapojit se ale mohou i jednotlivci. Kdo zvítězí letos ještě netušíme, jedno už ale víme jistě. Kdo v úterý 7. června zahraje jako první na slavkovské sedmnáctce hole-in-one, získá luxusní modulární saunu od společnosti Ekomodular v hodnotě 1,7 miliónu korun!

Celý článek...

cgf-konference-2022-750Konference se uskutečnila v sobotu 19. března v pražském hotelu STEP a po jejím jednání má ČGF celkem 184 Klubů, z nichž je 127 Klubů a 57 Přidružených klubů. Mezi členy již není Twin Chapels GC Vinoř, který byl dnes vyloučen za neplacení členských příspěvků do federační pokladny. Na vlastní žádost ukončily činnost GK Jičín a GC Město Albrechtice, nováčky jsou naopak Boby Fleisch GC a GC Rapotín.

Celý článek...

ilu-age-750V jednu chvíli jste skoro na dně. V tomto případě téměř doslova. A vzápětí se vznášíte do nadoblačných výšin. To všechno přináší golf. Zažila to i Španělka Luna Sobron Galmes, která díky své neopatrnosti utopila bag ve vodě, aby den nato zahrálo eso na čtyřparové jamce.

Celý článek...

Spilkova-offic-750Druhý turnaj sezony Epson Tour 2022 čeká Kláru Spilkovou poté, kdy při úvodním startu na Floridě musela kvůli zdravotním obtížím v prvním kole vzdát. Od 17. do 20. března se hraje Carlisle Arizona Women´s Golf Classic. Nejlepší česká profesionálka do něj nastoupí ve 12.02 místního času. Jejími spoluhráčkami pro úvodní dvě kola budou Kanaďanka Alena Sharp a Australanka Amelia Garvey.

Celý článek...

Strana 10 z 159

10

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...