Golf v ČR

czech-open-750Už za čtyři týdny startuje turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open s dotací 30 000 euro, který se odehraje na hřišti Beroun Golf Clubu v termínu 11.–15. srpna. Ve startovním poli nechybí prakticky kompletní česká profesionální špička včetně Stanislava Matuše, Aleš Kořínka, Filipa Mrůzka či Šimona Zacha.

Celý článek...

Korinek-Ales-750V turnaji kategorie Challenge Tour, který se hrál v Adamstalu 15. – 18. července, prošli cutem hned tři čeští hráči. Po čtyřech kolech měl největší důvod k radosti Aleš Kořínek, který po kolech 68+68+66+65 (celkem -13) obsadil osmou příčku oceněnou částkou 4 686 eur.

Celý článek...

cijac-jakubcik-750Czech International Junior Amateur Championship 2021 se uskutečnilo 15. – 17. července na Kaskádě a po třech kolech zde mohli začít oslavovat dorostenecké tituly Filip Jakubčík (na snímku) a Slovenka Alexandra Šulíková, v kategorii juniorů Vojtěch Pavelka s Agátou Vahalovou.

Celý článek...

agt-mistri-750Zahajovací turnaj domácí profesionální série, který se odehrál 10. - 11. července ve Slavkově u Brna, byl již tradičně odehrán jako mistrovství české PGA ve hře na rány. I proto zde nechyběl téměř nikdo z absolutní domácí špičky, čemuž odpovídaly i dosahované výsledky. Tituly získali Stanislav Matuš a Lucie Hinnerová (oba na snímku).

 

Celý článek...

gal-sandra-750Dvě kola, nebo přesněji dvě kola a přes polovinu třetího, tak dlouho se držela ve hře o nejvyšší příčky na turnaji LET v Berouně Sandra Gal. Nakonec se v top 10, což bylo jejím přáním, neudržela, ale pro 36letou Němku s českými kořeny a čerstvě i americkým občanstvím byl turnaj Tipsport Czech Ladies Open především prvním ostrým herním testem po dlouhých a vleklých zdravotních problémech.
„Člověk má od sebe vždycky velká očekávání. Zvlášť, když se mu povedou první dvě kola," přiznala vítězka jednoho turnaje LPGA. V tom prvním nedohraném kvůli bouřce zahrála čtyři birdie, ve druhém přidala dalších pět, než ji trochu přibrzdilo jediné bogey během úvodních 36 jamek.

Celý článek...

korinek-win-750Zkušenost nakonec přetlačila talentované mládí. I tak by se dal parafrázovat průběh premiérového turnaje Czech Open Golf Tour, který dnes skončil na Kaskádě. Vítězství si (nejen) skvělým závěrečným kolem vybojoval profesionál Aleš Kořínek.

 

 

Celý článek...

Beroun-let-750Vítězkou třetího ročníku golfového turnaje Tipsport Czech Ladies Open se stala thajská osmnáctiletá golfistka Atthaya Thitikulová se skóre -15, o ránu zpět skončila Španělka Nurria Iturriosová. Z českých hráček se nejlépe umístila Sára Kousková, která obsadila dělené 17. místo a byla i nejlepší amatérkou v soutěži.

Celý článek...

Lieser-ilu-750Historická účast českého golfisty na olympiádě byla potvrzena po dnešní uzávěrce redukovaného žebříčku Mezinárodní golfové federace (IGF), v kterém byl Ondřej Lieser klasifikován jako padesátý v pořadí mezi šedesátkou postupujících.
Oficiální olympijský žebříček Olympic Golf Ranking se dnes odpoledne definitivně uzavřel a byla tak potvrzena olympijská účast českého golfisty Ondřeje Liesera, který v posledním vydání žebříčku obsadil 50. místo. Stane se tak vůbec prvním mužským českým golfistou, který bude na olympiádě reprezentovat český golf.

Celý článek...

Sandra-Gal-750První z vrcholů golfové sezony v Česku je už za dveřmi: Tipsport Czech Ladies Open 2021 na hřišti Beroun GC. Podnik Ladies European Tour s dotací 200 000 euro se hraje od 25. do 27. června.
Ve startovním poli figuruje množství zajímavých golfových jmen – od Němky s českými kořeny a hráčky zámořské LPGA Sandry Gal přes zkušenou Jihoafričanku Lee-Ann Pace, či naopak nastupující hvězdu Slovinku Piu Babnik až po jedenáct českých hráček, pět profesionálek a šest amatérek. Včetně Sáry Kouskové, která před nedávnem jako první česká hráčka dokázala zvítězit na turnaji LET Access Series na Konopišti.

Celý článek...

cogt-ilu-hrac-logo-750Do začátku prvního turnaje Czech Open Golf Tour na Kaskádě zbývají pouhé dva týdny. Aktuálně je přihlášeno bezmála 80 profesionálů a elitních amatérů ze tří zemí. Těm všem a dalším chce Kaskáda vytvořit co nejlepší zázemí pro podání špičkového výkonu. Jak? Mimo jiné speciální nabídkou ubytování přímo na hřišti! Nejste ještě na Kaskáda Open by Czech Golf Federation přihlášeni? Nevadí, máte čas až do poledne ve čtvrtek 17. června.

Celý článek...

Strana 4 z 145

4

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...