Golf v ČR

Korinek-Ales-750Hraje se na Albatrossu ve dnech 18. – 21. srpna. Po prvním kole vede o ránu Jihoafričan Louis de Jager, který vyrovnal rekord hřiště 64/-8. Nejvýš z českých hráčů se dostal Aleš Kořínek (na snímku), který hrál 68/-4, znamenajících průběžné dělené 15. místo. Pod par se v prvním kole dostali i amatér David Tomi (-3), Michal Pospíšil (-2), Šimon Zach, Filip Mrůzek a amatér Matěj Bača, všichni (-1). V paru pak hrál Gordan Brixi, zbývající Češi už počítali rány nad.

Celý článek...

ogs-celadna-k3-750V pořadí šestnáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 17. srpna na kultovní osmnáctce Old Course na Čeladné, která navzdory horkému počasí přilákala více než stovku hráčů. Soutěžilo se ve třech kategoriích, kterým dominovali Miroslav Marčík, Jaroslav Farník a Jana Kudelová (na snímku uprostřed).

Celý článek...

aramco-750Do turnaje ze série Aramco Team Series ve Španělsku zasáhnou tentokrát tři Češky. Jana Melichová (vpravo), Kristýna Napoleaová (uprostřed) a Tereza Melecká (vlevo), kterou si do svého týmu pro turnaj v Sotogrande vybrala kapitánka Jessica Korda. Na týmových turnajích jako je právě ten v Sotogrande si kapitánky do čtyřčlenných týmů vybírají jednu hráčku z okruhu, další z okruhu jim nalosuje počítač a čtvrtou hráčkou je poté jedna z amatérek.

Celý článek...

Pavoucek-Dominik-750Začít je potřeba trochu zeširoka. Na Kaskádě probíhal největší turnaj, který letos na hřiště zavítal – Challenge Tour. Dva dny před začátkem jsem si na netu přečetl: „Zúčastní se 16 českých hráčů, profesionálů i amatérů. Jedním z nich je Dominik Pavouček, který se po dvou letech pauzy vrátil ke golfu a už prohání i českou profesionální elitu."

Celý článek...

cgf-pohar-kaskadaPohár klubů (soutěž smíšených družstev do 16 let), jehož finálová část se odehrála 11. – 14. srpna v Telči, je tradičně nejpočetněji obsazovanou týmovou soutěží. Na snímku vítězné družstvo GC Brno – klubu, který po Extralize mužů dobyl v letošním roce další velké vítězství.

Celý článek...

beroun-brun-750Golfovou parádu předvedl ve finálovém kole Czech Open 2022 Aleš Kořínek. Zahrál 60 ran, vytvořil nový rekord berounského hřiště a díky tomu dokázal i dohnat i dosud suverénně vedoucí Juliena Bruna (na snímku). Oba nakonec dohráli po 72 jamkách se skóre -23 a o vítězi muselo rozhodnout až play-off. V něm už měl navrch favorizovaný Francouz.

Celý článek...

Klikar-Kodejs-750Jaká je úroveň českého sportovního golfu? Kam se posunul po třech desítkách let doslova bouřlivého rozvoje? Měřeno čistě výsledky, čeští hráči už dokázali zvítězit na podnicích třetí ligy na Pro Golf Tour, druhé ligy na Challenge Tour, mezi ženami už český golf registruje i vítězku v první lize na Ladies European Tour. Češi hráli i na posledním olympijském turnaji v Tokiu. Je to málo, nebo to odpovídá realitě? Odpovědi s námi hledal Luboš Klikar (na snímku vpravo), aktuálně technický ředitel ČGF, ale především člověk, který poznal český golf skrz naskrz z různých úhlů pohledu – ať už jako bývalý prezident GC Semily, během svého působení v České golfové federaci v různých pozicích, nebo jako mezinárodní rozhodčí.

Celý článek...

ogs-olomouc-k3-750V pořadí patnáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 10. srpna na tradičně pohodovém hřišti v Olomouci. I počasí přálo, a tak každý, kdo pomýšlel na stupně vítězů musel nasbírat přes čtyřicet stablefordových bodů. Ovšem i mezi čtyřicátníky byla tentokrát docela hustá tlačenice, ve které se nejlépe zorientovali vítězové tří vypsaných kategorií David Novotný, Daniel Ditmar a Adam Dvořák (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ciac2022-winn-750Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková (na snímku).

Celý článek...

ogs-ypsilon-k2-750V pořadí čtrnáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 3. srpna na dokonale vyladěné Ypsilonce, které dokázalo hráče rozehřát ještě více než počasí. A přestože se sezona přehoupla do druhé poloviny, i zde bylo potřeba zahrát, pokud jste pomýšleli na přední umístění, více než čtyřicet stablefordů, což nebyl žádný problém pro oba vítěze vypsaných katergorií – Františka Ureše a Jana Truxu.

Celý článek...

Strana 4 z 159

4

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...