Golf v ČR

ogs-ypsilon-k1-750V pořadí patnáctý turnaj série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf se odehrál ve středu 2. srpna v perfektně připraveném libereckém resortu Ypsilon. Zabojovat o co nejlepší výsledek přijelo navzdory nepříliš příznivé predikci počasí více než šedesátka hráčů. Vypsány byly dvě společné kategorie, kterým navzdory silnému nárazovému větru dominovali vynikajícími výsledky 43 a 42 stablefordových bodů Michael Francl (na snímku) a Jan Cesar.

Celý článek...

Melichova-Jana-ilu-750Když se všechno sejde ve správný čas a na správném místě, může z toho být den s velkým D. Přesně takový Jana Melichová prožila téměř před rokem na turnaji Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. Do podniku „první evropské ligy" vstupovala ještě jako amatérka, s odhodláním umístit se nejhůř do patnáctého místa. Ukázalo se, že to byl hodně skromný cíl. Z Berouna totiž odjížděla jako vítězka turnaje LET. A s vědomím, že se hodně věcí změní. Co všechno a jaký to byl golfový rok, i o tom jsme si s 26letou českou golfistkou povídali.

Celý článek...

zuska-irsko2023-750Golfista Jiří Zuska si na turnaji Irish Challenge zapsal další úspěch v sérii Challenge Tour v podobě děleného dvanáctého místa. Český hráč zapsal na hřišti Headfort Golf Club s parem 71 výsledky za 70, 69, 69 a 71 ran a s celkovým skóre -5 mu scházela jediná rána na Top 10.

Celý článek...

il-flag-750Golf má pravidla rozpracované do neuvěřitelných podrobností. A aby toho nebylo málo, má ještě i nepsaná pravidla a také to, čemu se říká golfová etiketa. Přesně do téhle oblasti zapadá i hra dvěma míčky, když vyrazíte na golfovou rundu sami. Je to v pořádku, nebo ne? Portál golf.com řešil dotaz na toto téma a odpověď experta na etiketu byla přinejmenším zajímavá.

Celý článek...

spilkova-evian-750„Netuším, co se stalo. Zda to byla nedoléčená viróza ještě z Prahy, nebo něco jiného, co mi nedovolilo podat optimální výkon. Pravdou je, že jsem se v turnajových kolech necítila nejlépe. Nejsem ale zklamaná – v golfu to tak bývá a vše je potřeba brát, tak jak to přijde," sdělila ještě z Francie hráčka.

Celý článek...

ogs-lipa-k2-750V pořadí čtrnáctý turnaj série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf se odehrál ve středu 26. července v dokonale vyladěném resortu v České Lípě. A protože hráče v jejich výkonech podpořilo i počasí, nebyla tentokrát žádná nouze o vynikající výsledky. Hrálo se ve třech kategoriích, které ovládli Michal Jahn, Miroslav Przycko (na snímku) a Jakub Vacula.

Celý článek...

gcb-zeny-750Družstvo žen z Golf Clubu Brno slaví titul v nejvyšší domácí klubové soutěži. Úspěšní byli také muži, kteří po sérii 2 výher z předešlých let vybojovali stříbro. Čtyřdenní finále extraligy družstev mužů a žen se odehrálo 20.-23.7.2023 na hřišti v Ostravici a oba reprezentační týmy Kaskády zde opět předvedly své kvality.

Celý článek...

zuska-germany-750Český profesionál Jiří Zuska má za sebou fantastický turnaj na okruhu Challenge Tour v Německu, kde na Big Green Egg German Challenge powered by VcG obsadil dělenou druhou příčku. S celkovým skóre -6 mu na nejvyšší místo scházela jediná rána.

Celý článek...

ilu-advice-750Kolik dopálíš driverem? Kdo by tuhle otázku mezi golfisty neslyšel, jako by na golfu ani nebyl. Ať už profesionál, nebo rekreační hráč, pro všechny platí, že spolehlivá rána z týčka driverem bývá klíčem k dobrému skóre. A platí, že nejen čím přesnější, ale také čím delší drive, tím větší šance snížit svůj handicap.

Celý článek...

ogs-kacov-k3-750V pořadí třináctý turnaj série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf se odehrál ve středu 19. července v již téměř kultovním areálu v Kácově, který i letos přitáhl rekordní počet 108 hráčů. Rozděleni byli do tří hendikepových kategorií, v nichž nejlepší formu prokázali Aleš Herman, Pavlína Chvalinová a Martin Rypl (na snímku vpravo).

Celý článek...

Strana 4 z 175

4

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...