Golf v ČR

marbela-750Závěrečný turnaj letošního ročníku LET se odehrál 23. – 26. listopadu ve španělském královském klubu Las Brisas. Zúčastnilo se ho i kvarteto českých hráček, které si všechny zajistily plné hrací karty také pro následující sezonu. V závěrečném žebříčku se z Češek nejvýše vyšplhala Klára Davidson Spilková (10.), druhá v pořadí je Kristýna Napoleaová (28.), třetí Sára Kousková (55.) a čtvrtá Jana Melichová (58.)

Celý článek...

ilu-advice-750Existuje spousta důvodů, proč cítit jistou nervozitu a rozechvění v okamžiku, kdy si stoupnete na odpaliště první jamky. A je celkem jedno, zda máte před nedělní rundou s přáteli, nebo vás čeká turnajové kolo s neznámými lidmi, případně Pro-Am s mnohem lepšími golfisty, před kterými ale nechcete propadnout. Jak udržet nervy na uzdě, jak se nerozklepat? Možností je víc, ale třeba využijete některý z našich tipů, jak na to...

Celý článek...

spilkova-all-let-tj-750Letošní sezona Ladies European Tour definitivně končí. O poslední body a postavení v žebříčku se nejlepší hráčky utkají ve španělské Marbelle na turnaji Andalucía Costa del Sol Open de España. O udržení mezi nejlepšími deseti bude bojovat i česká profesionálka Klára Davidson Spilková Na snímku dole uprostřed. Nad ní zleva Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Sára Kousková.

Celý článek...

Kouskova-ilux-let-tj-750Sára Kousková se po úspěšné premiérové sezóně podívá i na její závěrečný podnik – Andalusia Costa del Sol Open de Espana, jenž se od čtvrtka do neděle 23. – 26. listopadu odehraje na hřišti Real Club de Golf Las Brisas ve španělské Marbelle. Finálový turnaj LET se bude hrát o celkovou dotaci 650 tisíc euro a Kousková do něj bude vstupovat jako 53.hráčka celoročního žebříčku Order of Merit LET. České golfistce zároveň patří 50.místo v redukovaném světovém olympijském žebříčku, jež by nyní znamenalo kvalifikaci na OH v Paříži.

Celý článek...

melichova-malorka1-750Nejúspěšnější turnaj sezony Ladies European Tour 2023 z pohledu českých profesionálek přinesl Janě Melichové třetí Top 10 výsledek roku. Na Mallorca Ladies Open se dělila o 9. místo se skóre -4 (71-70-71) a postupem na 58. místo žebříčku Race to Costa del Sol definitivně stvrdila plnou kartu na LET 2024.

Celý článek...

nopoleaova-malorka1-750Na předposledním turnaji LET, který se odehrál 16.–19. listopadu v Golf Son Muntaneru, zazářila z Češek nejvíce Kristýna Napoleaová. Po vydařeném prvním kole (66/-6) turnaj vedla, bohužel ve druhém ani třetím se pod normu hřiště nedostala, a tak po výkonu 66, 72, 73, celkem 211/-5 dělila při závěrečném účtování šestou příčku.

Celý článek...

ilu-advice-750Proč 14? Proč ne třeba 10, nebo naopak 20? Maximální počet holí, které můžeme mít v bagu během soutěžních turnajů, byl stanoven na 14 už v roce 1939. Jak se ale zdá, nikdo vlastně neví, proč byl vybrán právě tento počet. Není to až tak nic neobvyklého, protože v golfu se leckteré normy staly spíš náhodou.

Celý článek...

Libecajt-x-750Revoluce v golfu místo nemá, ale evoluce ano, to je přesvědčení generálního sekretáře České golfové federace Aleše Libecajta. Trval na tom před několika lety a trvá na tom stále. Ostatně, může to podložit i docela pádnými argumenty. Třeba tím, jak se během posledních let dokázaly výrazně prosadit v první evropské golfové lize české golfistky. Povídali jsme si ale i o dalších tématech, třeba, proč v tuzemském golfu ubývají nejmenší děti nebo proč má golf v podání mladíků Louise Kleina a Davida Tomiho takový šmrnc.

Celý článek...

ilu-driving2-750Golf má svá pravidla. Desetiletími a staletími ozkoušená a prověřená. Platí v něm ale také pravidla nepsaná. Etiketa. Na hřišti i mimo něj. A co třeba na drivingu? Jednou z pozitiv tréninku na drivingu je to, že tu neplatí pravidla golfu. Žádné bogey, žádný aut. Můžete pálit jednu ránu za druhou bez obav z penalizace. To ale neznamená, že si na drivingu můžete dělat, co chcete. I tady platí jistá, byť nepsaná pravidla.

Celý článek...

Zuska kft 750Na profesionální scénu přestoupil sice až v červnu letošního roku, ale s jeho jménem je spojeno hned několik historických „nej" českého golfu. Jen tak namátkou, první český golfista, který startoval na US Amateur, první český hráč v top 50 světového amatérského žebříčku WAGR, první Čech, který startoval na turnajích PGA Tour a Korn Ferry Tour, navíc na obou prošel cutem. Už jste asi doma... Povídali jsme si s Jiřím Zuskou, který po pěti letech studií v zámoří na University of Louisville přestoupil mezi profesionály. A řeč byla nejen o tom, nakolik se potkala očekávání s realitou.

Celý článek...

Strana 1 z 179

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...