Golf v ČR

Kouskova-ilu-750Sára Kousková oznámila před nadcházející sezónou partnerství s nadnárodní investiční skupinou Amundi Asset Management. Česká golfistka se stala jednou z pěti tváří, které budou reprezentovat evropský tým Amundi Golf.

Celý článek...

ilu-advice-750Ubrat nějakou tu ránu a vylepšit své skóre na hřišti, kdo z golfistů by to nechtěl. Způsobů, jak na to, je víc. Pravidelný trénink pod dohledem odborníka, investice do nového golfového vybavení, ale nejen to. Pomoci mohou i na první pohled zdánlivé maličkosti. Máme pro vás několik tipů, které pomohou k lepší hře i nižšímu skóre.

Celý článek...

Gryc Tomas 750Jak se žije golfovým profesionálům v Česku? Jaká je kvalita českých golfových trenérů? I to byly otázky pro Tomáše Gryce, golfového profesionála, člena představenstva české PGA a pedagoga na pražské Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Jako člen vedení české PGA má právě on takříkajíc „na triku" vzdělávání trenérů golfu v rámci Vzdělávacího systému PGAC.

Celý článek...

ilu-advice-750Kdo z golfistů by nechtěl ubrat nějakou tu ránu a vylepšit své skóre na hřišti. Pomůže samozřejmě usilovný trénink pod dohledem odborníka, roli může sehrát i kvalitní a na míru sedící golfové nádobíčko, ale pomůžou i zdánlivé maličkosti. Jaké? Třeba lepší poznání vlastních schopností a hry, lepší strategie a pozitivní přístup ke hře. To vše může pomoci k lepší hře i skóre.

Celý článek...

Melichova-ilu2-cw-750První česká amatérská vítězka na Ladies European Tour se po červnovém titulu z Tipsport Czech Ladies Open stala profesionálkou a také členkou prestižní evropské série, s plnou kartou pro zbývající část roku 2022 i celou sezonu 2023.

Celý článek...

ilustrace-ohen-750Těm, kdo golfu propadli, to není třeba nijak zdůrazňovat. Golf je zkrátka přitažlivý, atraktivní, zdravý a zajímavý sport. Jaká golfová témata a hráči získali v končícím roce největší pozornost? Co bylo nejhledanějšími golfovými subjekty ve vyhledávači Google v roce 2022? Vítěze známe - stali se jimi Tiger Woods a LIV Golf. Bohužel k dispozici jsou pouze výrazy hledané v USA, pro Evropu a zbytek světa nebyly k dispozici. I tak je to ale zajímavý pohled, byť až tolik překvapivý nikoliv...

Celý článek...

melecka-let2023-karta-750Poslední páté kolo kvalifikace o hrací karty na LET na rok 2023, která se odehrála ve španělském Real Golf La Manga Clubu ve dnech 17. – 21. prosince, zvládla Tereza Melecká za 67 úderů a s celkovým kvalifikačním skóre (-4) dělila třináctou příčku, jež jí vysloužila celkové 13. místo a kartu kategorie 11, zaručující start na všech turnajích série stejně jako Sára Kousková, Jana Melichová a Klára Spilková.

Celý článek...

cgf-vecer-750V sobotu 17. prosince byli v rámci tradičního slavnostního večera oceněni nejlepší golfisté uplynulé sezony. Nejlepším profesionálem byl vyhlášen Jan Cafourek, mezi profesionálkami posadila porota na trůn Sáru Kouskovou. V amatérech si za své zámořské výkony po roční pauze trofej převzal Jiří Zuska, mezi amatérkami zopakovala své loňské vítězství Denisa Vodičková.

Celý článek...

ilu-advice-750Asi každý golfista chce posouvat svou hru na stále vyšší úroveň. A když to nejde, přijdou na řadu změny – nový trenér, nové vybavení, nový švih. Může to ale jít i snadnějším způsobem, aniž byste museli překopávat svůj švih a shánět nové vybavení. Už jsme psali o změně přístupu ke golfu, o uvolnění, nastavení mysli, o radosti ze hry. Teď přidáme ještě dalších pár tipů, které mohou přinést kýžené posuny ve hře.

Celý článek...

golf-12-ilu1-750Letos poslední vydání časopisu se na úctyhodných sto osmadvaceti stranách dívá za uplynulou golfovou sezonou zejména očima těch, kdo ji sami vytvářeli. Jsem přesvědčen, že si se zájmem přečtete jak o strastech, tak i plánech našich nejúspěšnějších osobností, které golf hrají, trénují či provozují...

Celý článek...

Strana 1 z 163

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...