Golf v ČR

Barcalova-zs-750Prožít bohatý život je nejspíš snem každého člověka. Ne každému se to podaří. To ale neplatí pro Barboru Barcalovou. Stačí – obrazně řečeno – jen lehce pootevřít vrátka a nestačíte se divit. Vystudovala práva, pracuje jako advokátka, patřila mezi přední české golfové amatérky, dnes se podílí na řízení české PGA, vychovává pět dětí, čtyři dcery a jednoho syna ve věku od tří a půl roku do 17 let. A aby toho nebylo málo, ještě spoluvlastní restauraci v golfovém resortu v pražských Hodkovičkách. A golf samozřejmě hraje stále. Nejčastěji se svými dětmi. Aktivit spíš hned na několik životů... A také témat na povídání víc než dost.

Celý článek...

cgf-18-ropice-750Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z GC Brno.

Celý článek...

spilkova-irsko-win750Česká golfistka Klára Spilková vyhrála Irish Open v rámci Ladies European Tour. Dlouhodobě nejlepší česká hráčka zakončila čtyřdenní turnaj se skóre -14 stejně jako další dvě soupeřky. Spilková ale zvládla následující playoff nejlépe a ovládla turnaj s dotací 400 tisíc euro.

Celý článek...

parenica-lukas-750Nejpropíranějším golfovým tématem tohoto léta je bezpochyby start kontroverzní turnajové série LIV Golf Invitational. Šňůra zaštítěná ambasadorem Gregem Normanem a dotovaná saudskoarabskými šejky přetáhla z PGA Tour nejedno slavné jméno a stala se nepříjemnou konkurencí pro dosud neohrožený svět nejprestižnější golfové túry.

Celý článek...

ogs-kravare-k1-750V pořadí dvacátý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 21. září v Kravařích. Na perfektně připraveném hřišti rozehrála souboj o poslední body základní části téměř padesátka hráčů rozdělených do dvou kategorií, ve kterých se nejlépe dařilo Petru Vontorkovi (na snímku uprostřed) a Marku Matoušovi.

Celý článek...

Korinek-casa-750Profesionálové Aleš Kořínek (na snímku) a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Czech Open Golf Tour, které se odehrálo za deštivého počasí 16. – 18. září na Casa Sereně, za což byli odměněni šeky na 60 000 Kč, respektive 38 000 Kč. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry se stali profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková.

Celý článek...

Spilkova-offic-750Česká golfistka Klára Spilková skončila na turnaji Ladies European Tour (LET) ve Francii na děleném osmém místě, když ve třech hracích dnech uhrála skóre -7. Nejlepší české hráčce se nejvíce dařilo během prvního hracího dne, když zahrála čtyři rány pod par, nicméně pod par se dostala v každém hracím dni. "S turnajem jsem spokojená, protože každé umístění v top 10 je za mě vždy super," hodnotí Spilková.

Celý článek...

kouskova-letass-750Česká golfistka Sára Kousková ovládla turnaj ASGI Lavaux Ladies Open ze série Ladies European Tour Access Series ve Švýcarsku a slaví vítězný hattrick. Po vítězstvích ve Španělsku a na předchozím turnaji ve Švédsku, si připsala kromě 500 bodů do žebříčku Order of Merit, také finanční prémii ve výši 6400 Euro. Co je však ještě důležitější, svým vítězstvím si prakticky na 100% zajistila kartu na příští ročník Ladies European Tour.

Celý článek...

ogs-ropice-k1-750V pořadí devatenáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 14. září v Ropici. Kvůli nepříznivé predikci počasí, se zde nakonec sešlo jen patnáct statečných, z nichž nejúspěšnějším sběratelem netto stablefordových bodů se stal Jakub Lukša (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ilu-advice-750Ne každý z rekreačních amatérských golfistů má tolik času, aby pravidelně trénoval. A když se tu možnost má, většinou zamíří na driving a odpálí kbelík míčků železy, dřevem, či driverem. A většinou tak trochu opominou hru wedgemi. Přitom hráči, kteří na hřišti usilují o pokoření hranice sta, či devadesáti, se jen málokdy dostanou na green v regulaci. A pak nezřídka hrají na green právě wedgemi.

Celý článek...

Strana 5 z 163

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...