Golf v ČR

Mruzek-Filip-750V českém golfu je Filip Mrůzek stálicí. Během let posbíral na domácí scéně prakticky vše, co se dalo – od turnajových vítězství až po triumf v celoročním žebříčku Order of Merit. Prosadit se stejným způsobem i na mezinárodní scéně, to se golfovému profesionálovi, který letos oslaví třicítku, zatím nedaří, byť se tu a tam zablýskne na lepší časy. To touží letos změnit. Chce udělat další významný krok a posunout se výš. Což pro něj znamená zisk plné karty na European Tour.

Celý článek...

golf-ilu-rich-750Je to tak trochu paradox, ale golf v době covidové prožívá zajímavou renesanci zájmu. Ke hraní se vrací i ti, kteří už před lety golfové hole odložili, ale také s golfem začínají úplní nováčci. Prostě je přilákala možnost hýbat se, sportovat, soutěžit, a to vše na čerstvém vzduchu v příjemném prostředí. Právě pro ně máme několik drobných rad, jak a vlastně i s čím a kde začít hrát golf.

Celý článek...

cogt-ilu-hrac-logo-750Absolutní novinkou letošního českého golfového kalendáře jsou dva pilotní turnaje Czech Open Golf Tour. Oba jsou otevřeny amatérům a profesionálům a dotace každého z nich činí 250 000 Kč. Nejlepší amatér v zahajovacím podniku na Kaskádě (25. – 27. 6. 2021) získá navíc hrací kartu na srpnový turnaj D+D Real Czech Masters ze série European Tour na Albatrossu, které se hraje 19. – 22. 8. 2021!!!

Celý článek...

Svoboda-Roman-750Český profesionální golf procházel vloni roce pernou zkouškou. Stejně jako jiné sporty se potýkal s covidovými restrikcemi, nicméně navzdory mnoha omezením se golf hrál. A paradoxně, v tom vrcholovém provedení zažil i dosud největší úspěch v podobě celkového vítězství Ondřeje Liesera na Challenge Tour, což mu vyneslo i kartu do první evropské ligy a jako bonus navíc téměř jistou účast na olympijských hrách v Tokiu. Jaký byl loňský rok a co přinese ten letošní na profesionální golfové scéně, o tom jsme hovořili s prezidentem české PGA Romanem Svobodou.

Celý článek...

casopis-g5-750Nikdy bych neuvěřil, že v polovině května ještě stále nebudeme hrát turnaje a že budeme každý čtvrtek odpoledne čekat, jaké že uvolnění některý z vládních úředníků vytáhne v rámci rozvolňovací „losovačky" z klobouku. Nad současným systémem se už nedá ani rozčilovat, ani plakat, ani smát. Tohle se prostě musí odžít. Nu což. Pojďme si alespoň číst o místech, kde je golfový svět v pořádku. A třeba hned v novém vydání časopisu Golf, který je na 108 stranách doslova nabit těmi nejnovějšími informacemi.

Celý článek...

ogs logo 750-modraZ důvodu covidových pravidel omezujících hru a zablokování turnajové agendy na serveru ČGF jsme byli nuceni přesunout turnaj Austerlitz Open s časopisem Golf ze středy 19. 5. 2021 na úterý 8. 6. 2021. Současně s tímto pohybem byl přeložen i turnaj v Telči, a to z úterý 8. 6. 2021 na pondělí 21. 6. 2021. Novou podobu kalendáře pro konec května a červen najdete níže.

 

Celý článek...

Beroun-Jamka-18-750Do kalendáře golfových turnajů v Česku se vrací i Czech Open, dotováno bude částkou 27 000 euro a odehraje se v Berouně 11. - 15. srpna.

Celý článek...

Kasina-Ondrej-750Bryson Dechambeau vyhrál v březnu 2021 na Floridě ceněný turnaj Arnold Palmer Invitational. Skutečnost, že tento svérázný inovátor golfu dospěl k dalšímu vítězství, není sama o sobě překvapivá. Hlubší poučení z toho lze vytěžit pouze, když nahlédneme jeho vítězství v kombinaci s druhým místem veterána Lee Westwooda a to vše doplníme pohledem zpět, na časy, kdy Arnold Palmer vtrhl jako hurikán do prostředí uměřeného golfu, jehož veleknězem tehdy býval Ben Hogan.

 

Celý článek...

ogs logo 500-modraZ důvodu covidových pravidel omezujících hru a zablokování turnajové agendy na serveru ČGF jsme byli nuceni přesunout turnaj Ropice Open s časopisem Golf ze středy 12. 5. 2021 na úterý 25. 5. 2021.

Celý článek...

Slapy-il1-750Na Slapech se sice hraje, ale z důvodu překotného přístupu ČGF k turnajové agendě vedené na jejím serveru, včetně jejího zablokování ze dne na den, nelze ani omezený a hygienickým a covidovým pravidlům přizpůsobený turnaj upořádat v plánovaném termínu, a tak byl turnaj Slapy Open s časopisem Golf přeložen ze středy 5. 5. 2021 na pondělí 31. 5. 2021.

Celý článek...

Strana 5 z 144

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...