Golf v ČR

ogs-slapy-k2-750V pořadí čtvrtý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 11. května v Golf Resortu Slapy. A bylo si co užívat. A nejenom pohádkovou kuchyni. Dokonale připravené, přátelské hřiště totiž přálo i výsledkům. Něco málo přes padesát hráčů soutěžilo ve dvou kategoriích, které ovládli Jaroslav Mouka se 40 stablefordovými body a Pavel Horák se 46 stablefordovými body (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ilu-age-750Chcete potvrzení toho, jak je golf skvělý sport? Máme hned dvě. Za prvé, že se golf dá hrát i ve vysokém věku. A za druhé, že si v něm stále můžete plnit své sny. A tady je konkrétní příklad. Tom Peek už oslavil 82. narozeniny a golf hraje přes padesát let, ale dosud nikdy nezahrál hole-in-one. Až do okamžiku, kdy v jednom kole zahrál rovnou dvě esa.

Celý článek...

cogt-kas-w1-750První letošní společné měření sil nejlepších amatérů s domácí profesionální špičkou se odehrálo v rámci prvního turnaje Czech Open Golf Tour 6. – 8. května na Kaskádě, a protože kategorii žen ovládla amatérka Denisa Vodičková (214/-2), zatím co kategorii mužů profesionál Filip Mrůzek (200/-16), zůstává po první kole vyrovnaný stav 1:1.

Celý článek...

ilu-ball-fast-750O tom, že je golf sportovní aktivita lidskému zdraví prospěšná, není třeba pochybovat. Nová studie univerzity v Leicesteru přišla s dalším zajímavým poznatkem. Golfisté, kteří zrychlí tempo své hry, zároveň prodlužují svůj život. Ve studii, do níž se zapojilo přes 400 tisíc dospělých ve Velké Británii, vědci potvrzují, že pouhých 10 minut svižné chůze denně mám vliv na průměrnou délku života a že chodci, kteří se pohybují opravdu svižně, mají až o 20 let vyšší průměrnou délku života ve srovnání s těmi, kteří chodí pomalu.

Celý článek...

ogs-telc-k2-750V pořadí třetí turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série časopisu Golf, se odehrál ve středu 4. května v Golf Resortu Telč. Ačkoli nepřiznivá predikce počasí snížila startovní pole pod šedesát hráčů, turnaj se nejenom podařilo dohrát, ale s výjimkou posledních dvou flightů dokonce za ideálního počasí. A tomu odpovídaly i výsledky. Hrálo se ve dvou skupinách, které ovládli Miroslav Duchoň se 41 stablefordovými body a Alexander Sloboda s 52 stablefordovými body (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ogs-mstetice-k1-750V pořadí druhý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série časopisu Golf, zavítal ve středu 27. dubna do golfového resortu ve Mstěticích. V rámci turnaje si dokonale připravené hřiště a vyhlášený catering přijelo užít více než šedesát hráčů, rozdělených do dvou výkonnostních skupin. První z nich dominoval Cyril Voráček, té druhé Richard Drešer.

Celý článek...

Stilerova-750Jejíma rukama prochází každoročně desítky milionů korun. Samozřejmě obrazně řečeno. Řeč je o penězích v rozpočtu České golfové federace, které má, lidově řečeno, pod palcem Maria Stilerová. Hospodářka a jediná dáma v devítičlenném výkonném výboru ČGF. Loni byla zvolena už na třetí volební období, ale v českém golfu se pohybuje mnohem, mnohem déle. Jak sama říká, uvedl ji do něj bývalý prezident a jedna z největších osobností golfu v českých zemích Hanuš Goldscheider.

Celý článek...

ogs-pysely-hucl-zimcik-750Ideální počasí, perfektní hřiště a jedinečný catering vytvořily ve čtvrtek 21. dubna v Pyšelích zahajovacímu turnaji Open Golf Series 2022 nezapomenutelnou kulisu. Turnaje se zúčastnilo téměř sedmdesát hráčů rozdělených do dvou výkonnostních kategorií, kterým dominovali Robert Hucl (na úvodním snímku vlevo) a Martin Kavka.

Celý článek...

ilu-jméno-750Pondělní kvalifikace jsou pro řadu golfistů v zámoří šancí, jak se prosadit na golfové scéně a zahrát si některý z turnajů PGA Tour. Ne každému se to ale podaří. Jistý nejmenovaný hráč v kvalifikaci na Valero Texas Open nasbíral neuvěřitelných 135 ran, tedy 63 nad par. Někdy se prostě nedaří. Přesně to potkalo golfistu, který přijel na pondělní kvalifikaci do Kingwoodu v Texasu, aby se na hřišti Forest pokusil kvalifikovat na turnaj PGA Valero Texas Open.

Celý článek...

SokJan Cafourek má pádný důvod k úsměvu, na třetiligovém podniku Red Sea Ain Sokhna Classic získal svůj druhý vavřín z Pro Golf Tour v dosavadní kariéře. Po úvodní rundě, kterou obešel v paru, se parádně rozjel a přidal 67 a 66 ran, což mu vyneslo rozehrávku, na jejíž druhé jamce své tažení dotáhl do vítězného konce.

Celý článek...

Strana 5 z 155

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...