Golf v ČR

sauna-em-750V úterý 7. června odstartuje Firemním pohárem ve Slavkově u Brna nový ročník domácí série Czech PGA Tour, a pokud se rozhodnete být u toho, máme pro vás jen samé dobré zprávy. Pravidla se nemění, a tak v hlavní soutěži o jeden z největších domácích pohárů proti sobě hrají 2členné firemní týmy, zapojit se ale mohou i jednotlivci. Kdo zvítězí letos ještě netušíme, jedno už ale víme jistě. Kdo v úterý 7. června zahraje jako první na slavkovské sedmnáctce hole-in-one, získá luxusní modulární saunu od společnosti Ekomodular v hodnotě 1,7 miliónu korun!

Celý článek...

cgf-konference-2022-750Konference se uskutečnila v sobotu 19. března v pražském hotelu STEP a po jejím jednání má ČGF celkem 184 Klubů, z nichž je 127 Klubů a 57 Přidružených klubů. Mezi členy již není Twin Chapels GC Vinoř, který byl dnes vyloučen za neplacení členských příspěvků do federační pokladny. Na vlastní žádost ukončily činnost GK Jičín a GC Město Albrechtice, nováčky jsou naopak Boby Fleisch GC a GC Rapotín.

Celý článek...

ilu-age-750V jednu chvíli jste skoro na dně. V tomto případě téměř doslova. A vzápětí se vznášíte do nadoblačných výšin. To všechno přináší golf. Zažila to i Španělka Luna Sobron Galmes, která díky své neopatrnosti utopila bag ve vodě, aby den nato zahrálo eso na čtyřparové jamce.

Celý článek...

Spilkova-offic-750Druhý turnaj sezony Epson Tour 2022 čeká Kláru Spilkovou poté, kdy při úvodním startu na Floridě musela kvůli zdravotním obtížím v prvním kole vzdát. Od 17. do 20. března se hraje Carlisle Arizona Women´s Golf Classic. Nejlepší česká profesionálka do něj nastoupí ve 12.02 místního času. Jejími spoluhráčkami pro úvodní dvě kola budou Kanaďanka Alena Sharp a Australanka Amelia Garvey.

Celý článek...

kouskova-750Kousková chtěla pomoci ukrajinským rodinám spolužáků na University of Texas, a proto se rozhodla dát do dražby předměty zakoupené při její únorové návštěvě ve slavném resortu Augusta National. Na dražební portál Aukro umístila celkem šest předmětů, například vlajku, headcover, ke kterým přidala malý dárek a osobní poděkování. Vybraná částka bude směřovat přímo k postiženým rodinám na Ukrajině a na pomoc dětem z Unicef.

Připravila: Klára Vičarová

Celý článek...

spilkova-epson-750Kvůli zdravotním obtížím musela Klára Spilková odstoupit z rozehraného prvního turnaje Epson Tour 2022. Na Florida's Natural Charity Classic ve Winter Haven byl její výsledek 81 (+9) v 1. kole ovlivněn ženskými problémy. Křeče v břiše jí nedovolily následující den v turnaji pokračovat. Po nezbytném odpočinku se bude chystat na druhý start sezony, který je v plánu v Arizoně od 17. března.

Celý článek...

ilu-prav-lupa-750Možná není na škodu ještě před startem golfové sezony trochu oprášit znalosti golfových pravidel. Pravda, pravidla kopírují historii golfu a stále se vyvíjejí. Reagují na aktuální trendy. Pro někoho můžou být složitá, ale v každém případě není od věci znát aspoň některá základní pravidla. Po prvních pěti nabízíme druhých pět základních pravidel, v nichž je dobré mít jasno...

Celý článek...

Spilkova-il3-750Svou již 12. profesionální sezonu a čtvrtou americkou zahájí Klára Spilková v prvním březnovém týdnu. Sedmadvacetiletá profesionálka bude letos startovat na Epson Tour (dosavadní Symetra Tour), která má podtitul Road to the LPGA. Právě návrat na hlavní turnajový okruh je prioritou české hráčky. „Těším se na novou zkušenost a nová hřiště. Ta, na kterých se odehrají první tři turnaje, už ale znám," řekla Klára před startem na Florida Natural Charity Classic. Turnaj ve Winter Haven na Floridě se koná od 4. do 6. března.

Celý článek...

ilu-prav-lupa-750Golfová pravidla se mohou leckomu zdát až příliš složitá. Natolik, že mohou některé zájemce o golf dokonce odradit. Nicméně není důvod k obavám. To proto, že je důležité znát především ta základní pravidla. A ta až tak složitá nejsou. Nicméně před začátkem sezony není na škodu si je připomenout. Tady je prvních pět základních pravidel, která je dobře znát...

Celý článek...

logo-marsalove-750Vysoce ceněný kurz dovedností a znalostí golfového maršála pořádá Česká asociace golfových maršálů. V pořadí třináctý kurz proběhne 6. – 7. dubna 2022
v zázemí Panorama Golf Resortu v Kácově a jako je již tradicí, bude pod vedením velezkušených lektorů Ivana Mareše a Honzy Šonky, kterým bude v oblasti praktických zkušeností a provázanosti práce maršála na soukolí celého resortu sekundovat Martin Kopčák.

Celý článek...

Strana 7 z 155

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...