Golf v ČR

ogs logo 750-modraPrvní turnaj série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, který se měl uskutečnit ve středu 14. dubna ve Slavkově u Brna byl z důvodu přetrvávajících omezení přeložen na středu 19. května. Všechny přihlášky byly ponechány v platnosti. Jako první turnaj letošního ročníku tak přijdou na řadu ve středu 5. května Slapy.

Celý článek...

Spilkova-skok-7507. dubna 2021 - Prvního startu v hlavní soutěži na LPGA 2021 se Klára SPILKOVÁ dočká na Havaji. Od 14. do 17. dubna čeká 26letou profesionálku turnaj Lotte Championship v Kapolei Golf Clubu na Oahu. Předloni tam obsadila dělené 32. místo s celkovým výsledkem 3 pod par, loni byl turnaj kvůli pandemii zrušen.

Celý článek...

il-bunker-750Tu větu nejspíš někdy vyřkl každý golfista: Tohle hřiště se mi líbí, mám ho opravdu rád. Jenže co je tím měřítkem hodnocení, proč se některé hřiště líbí víc a jiné méně. Co člověk, to názor. Někdo je nadšený kvalitou hracích ploch, jiný perfektním tréninkovým zázemím, další přírodou, nebo nabídkou menu tzv. devatenácté jamky. Jak se říká, krása se skrývá v oku pozorovatele. Přesto existuje několik úhlů pohledu, které vypovídají o kvalitě hřiště mnohé.

Celý článek...

golf-obalky-750Časopis Golf je nejdéle kontinuálně vycházející golfový měsíčník u nás, a protože vychází od roku 1993 již brzy oslaví své 30. narozeniny. Součástí oslav by mělo být zveřejnění kompletního archívu, a to od prvních výtisků pod hlavičkou Golf Club, a tak jsme se rozhodli otestovat zájem o současnou historii českého golfu na prvním pilotním 12letém archivním bloku začínajícím v lednu 2010.

Celý článek...

Kasina-Ondrej-750Hlupáci mají svým způsobem snadný život. Významná část z nich přijme nějaký jednoznačný soubor názorů a hodnot a s tím si vystačí po celý život. Člověk moudrý, schopný sebereflexe a nezávislého pohledu na svět naopak trpí. Často je zmaten, protože zabloudí v labyrintech hledání, ve snaze najít nové odpovědi. Svět se mění a měníme se i my. Na nové výzvy nám často nestačí staré recepty. Proto jsem se rozhodl přijmout úlohu ďáblova advokáta a navštívit některé teorie golfu a nezávisle s nimi polemizovat.

Celý článek...

parenica-lukas-750Vzpomínáte si ještě na olympijský golfový turnaj před čtyřmi a půl roky? Popravdě řečeno, nemohl bych vám mít za zlé, kdyby se vám toho moc nevybavilo. Na návrat golfu do olympijské rodiny jsme se přitom tolik těšili. Trval déle než celé století a zdál se být logickou volbou, aspoň pro nás, odkojené myšlenkou, že sport pod pěti kruhy je zkrátka nejvíc.

Celý článek...

ilu-golfer-750Tak schválně, víte, kolik máte v bagu míčků na odpališti první jamky ještě předtím, než začnete hrát svou golfovou rundu? Se stejnou otázkou přišel web golfmonthly.com a dočkal se spousty zajímavých odpovědí. Leckdy vtipných, jindy nečekaných. Několik jsme jich vybrali a naše otázka zní: poznáte se v některé z odpovědí?

 

 

Celý článek...

Lieser-challenge-750Určitě hezké vzpomínky si odváží z turnaje Magical Kenya Open (18.–21. březen 2021), který je mimo jiné dotován stejnou částkou 1 milión eur jako český podnik na Albatrossu. První turnaj letošní sezony na European Tour, a hned cut! Po kolech 72, 68, 71 a 64, celkem 275/-9 skončil Ondřej Lieser na dělené 33. příčce (ze 77 hráčů, kteří prošli cutem) a na své konto si připisuje jak 7 013 eur, tak 15 bodů do Race to Dubai.

Celý článek...

Korinek-Ales-750Aleš Kořínek (38) se chlubí pozoruhodnou sportovní cestou. Býval výborným fotbalovým brankářem, dostal se do mládežnické reprezentace a chytal i za prvoligový Zlín. Pak ale fotbalové kopačky pověsil na hřebík a do rukou vzal golfové hole. Nyní je podle žebříčku druhým nejlepším golfistou v republice a má za sebou rok, během něhož vyhrál čtyři turnaje. Svůj hlavní cíl ale nesplnil – na Challenge Tour se zatím nedostal.

 

Celý článek...

Kodejs-Zdenek-750Když byl před osmi lety v poměrně rozjitřené atmosféře, panující v českém golfu zvolen prezidentem České golfové federace, děkoval tehdy Zdeněk Kodejš za důvěru v lehce odlehčeném a ironickém duchu slovy: Tak vám tedy pěkně děkuji. Už mnohem vážněji tehdy dodal, že cítí svou volbu jako velký závazek a výzvu. Po osmi letech ve funkci končí. A jak sám říká, v roce 2021 chce golf už jen hrát, nikoliv ho řídit. Co se za osm let pod jeho dohledem v českém golfu změnilo, kam se posunul?

Celý článek...

Strana 7 z 144

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...