Golf v ČR

Napoleaova-2-750Co si budeme namlouvat, že. V Saudské Arábii probíhalo druhé kolo turnaje Aramco Saudi Ladies International Presented by Public Investment Fund s milionovou dotací v amerických dolarech, startovní pole nabízí silná jména a na leaderboardu se posouvá vzhůru jamku po jamce české jméno. Tehdy zazněla ta otázka poprvé, a ne naposledy. Kdo je ta Kristýna Napoleaová? Po kolech 72, 66 (!), 74 a 70 se celkové skóre zastavilo na 282 ranách, tedy šesti pod normou hřiště. A velice impresivní výsledek v podobě druhého děleného místa byl na světě.

Celý článek...

pro-golf-tour-750Po vyrovnaném výkonu 69, 67 a 72 vybojoval prvenství v golfovém turnaji série Pro Golf Tour v Lázních Kynžvart mladý Francouz Jean Bekirian. Nejlepšími Čechy byli amatér Timotej Formánek a Jan Cafourek na děleném desátém místě.

Celý článek...

Melecka-750Česká golfistka Tereza Melecká bere z turnaje Ladies European Tour (LET) ve Švédsku konečné dvanácté místo. "Jsem nadšená, protože je to můj nejlepší výsledek v profesionální kariéře," říká Melecká, která ve Švédsku vyhrála pět tisíc euro (123 tisíc korun).

Celý článek...

cogt-karlstejn-750Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová (oba na úvodním snímku) vyhráli čtvrtý turnaj Czech Open Golf Tour 2022, který se odehrál 26. – 28- srpna na Karlštejně.

Celý článek...

kouskova-letass-750Další skvělý výsledek má za sebou česká golfistka Sára Kousková, která si připsala čtvté místo na Goteborg Open. Na turnaji, který ovládla francouzská amatérka Nastasia Nadaud, si připsala kromě prizemoney 3.000 euro také důležité body do celoročního pořadí Order of Merit, kde jí patří aktuálně šesté místo.

Celý článek...

ogs-berovice-k2-750V pořadí sedmnáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 24. srpna na perfektně vyladěném hřišti v Beřovicích. Hrálo se ve dvou kategoriích, které ovládli Zdeněk Plavec a Jan Mareš (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ilu-kaskada-gf-750Nejvyšší domácí profesionální série ukončí svou sezonu tradičním závěrečným Grandfinále, které se odehraje 29. září – 2. října 2022 v Golf Resortu Kaskáda. Pro profesionály je připravena 250tisícová dotace, na programu jsou ale i doprovodné turnaje pro partnery a chybět nebude ani sobotní turnaj juniorů. Cena partnerství zahrnující i hrací místa začíná na 5 000 Kč.

Celý článek...

Kieffer-getty-750Jediný turnaj kategorie DP World Tour, který se u nás odehrál 18.–21. srpna na Albatrossu, poznamenalo počasí, jež dovolilo odehrát pouze tři kola. Nejlépe se tentokrát s nástrahami hřiště vyrovnal Němec Max Kieffer, který si po kolech 68, 66, 66, celkem -16 připsal své první vítězství na Tour. Ze sedmnácti Čechů na startu prošli cutem tři. Nejlepší z nich David Tomi dělil s výsledkem -3 jednapadesáté místo, Aleš Kořínek (-1) a dělené šedesáté místo a Matěj Bača (+1) a dělené třiašedesáté místo.

Celý článek...

Korinek-Ales-750Hraje se na Albatrossu ve dnech 18. – 21. srpna. Po prvním kole vede o ránu Jihoafričan Louis de Jager, který vyrovnal rekord hřiště 64/-8. Nejvýš z českých hráčů se dostal Aleš Kořínek (na snímku), který hrál 68/-4, znamenajících průběžné dělené 15. místo. Pod par se v prvním kole dostali i amatér David Tomi (-3), Michal Pospíšil (-2), Šimon Zach, Filip Mrůzek a amatér Matěj Bača, všichni (-1). V paru pak hrál Gordan Brixi, zbývající Češi už počítali rány nad.

Celý článek...

ogs-celadna-k3-750V pořadí šestnáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 17. srpna na kultovní osmnáctce Old Course na Čeladné, která navzdory horkému počasí přilákala více než stovku hráčů. Soutěžilo se ve třech kategoriích, kterým dominovali Miroslav Marčík, Jaroslav Farník a Jana Kudelová (na snímku uprostřed).

Celý článek...

Strana 7 z 163

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...