Golf v ČR

ogs-olomouc-2-250Jakoby hráči tušili, že se mohou dít velké věci, a tak se jich ve středu 14. srpna postavilo na start turnaje Olomouc Open s časopisem Golf více než devadesát. A dobře udělali. Ideálně vyladěné hřiště a dokonalé počasí vytvořily jedinečnou kulisu pro excelentní výsledky znamenající výrazné vylepšení hendikepu u pětadvaceti z nich. Soutěžilo se ve třech kategoriích, které ovládli Jana Hůrková, Jan Koterle (na úvodním snímku uprostřed) a Renata Gerychová. Žolíka Gecco Nearest s hodnotou 96 cm si na kultovní ostrovní osmičce vysloužil Pavel Kučera.

Celý článek...

mcr-winners2-250Letošní MMČR ve hře na rány se odehrálo 7.–10. srpna v Karlových Varech a novými mistry se po skvělých závěrečných kolech stali Hana Ryšková a v mužské rozehrávce si skvělým chip-inem do eaglu zajistil zlato Němec Leon Breimer.

Celý článek...

kids-pro-am-250Turnaj Kids Pro-Am se odehrál v sobotu 10. srpna na devítijamkovém hřišti Golf Clubu Praha. Ve formátu Texas Scramble nastoupilo devět týmů, složených z jednoho profesionála a tří mladých amatérských hráčů, či v případě mariánskolázeňské skupiny Oldřicha Nechanického výlučně tří hráček (na snímku). Profesionálové se mohli zapojit do hry až od druhé rány, s výjimkou tříparové osmičky, kde soutěžili o Nearest to Pin.

Celý článek...

ogs-sedin-2-250Ve středu 7. srpna přivítalo hráče Open Golf Series pohádkově krásné, upravené a šťavnatě zelené hřiště ve slovenském Sedinu a nejčastější společný komentář zněl: „Neuvěřitelné!" Slepá ramena Malého Dunaje ale dokáží zázraky, a tak suché a teplé počasí hřišti jen prospívá. Ovšem i tady se soutěžilo, a to hned ve dvou kategoriích. Tu elitní ovládl Michal Hřičiště, té druhé dominovala Renata Zezulková (na ilustračním snímku). Gecco Nearest v hodnotě 363 cm získal Petr Sýkora. 

Celý článek...

Jan-Cafourek-co-250Po šesti letech snažení jsem konečně dobyl berounskou tvrz, s úlevou komentoval Jan Cafourek své vítězství v 6. ročníku Czech Open, které se odehrálo v Berouně 1.–4. srpna. Český profesionál zvítězil s celkovým skóre -21 a zůstal tak jedinou ránu za rekordním výsledkem Filipa Mrůzka z loňského roku. Na druhé místo se vyšvihl Slovák Páleník, který skončil pět ran za vítězem, a o třetí příčku se podělili Srb Mihailo Dimitrijevič a Vítek Novák se skóre -15. Novák se tak stal nejlepším amatérem a zároveň vytvořil nový rekord turnaje ve skóre amatéra.

Celý článek...

nuutinen-250Skvělé finálové kolo Amundi Czech Ladies Challenge podtrhlo historický úspěch českého golfu na Konopišti. Stejně jako loni obsadila dělené 2. místo Tereza Melecká s 6 pod par (69-70-71) a opět byla vyhlášena nejlepší amatérkou. „Jsem spokojená, ačkoli to dnes z mé strany nebylo ideální. Moc jsem tlačila na výsledek, i když závěr se povedl," komentovala Melecká birdie na 18. jamce po ráně z fairwayového bunkeru.

Celý článek...

Strana 3 z 202

3

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...