Golf v ČR

ogs-ropice-k1-750V pořadí devatenáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 14. září v Ropici. Kvůli nepříznivé predikci počasí, se zde nakonec sešlo jen patnáct statečných, z nichž nejúspěšnějším sběratelem netto stablefordových bodů se stal Jakub Lukša (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ilu-advice-750Ne každý z rekreačních amatérských golfistů má tolik času, aby pravidelně trénoval. A když se tu možnost má, většinou zamíří na driving a odpálí kbelík míčků železy, dřevem, či driverem. A většinou tak trochu opominou hru wedgemi. Přitom hráči, kteří na hřišti usilují o pokoření hranice sta, či devadesáti, se jen málokdy dostanou na green v regulaci. A pak nezřídka hrají na green právě wedgemi.

Celý článek...

Korinek-Ales-750Po kolech 69 a 70, celkem 139/-7 zvítězil na Penati Slovak Open 2022 o jedinou ránu Aleš Kořínek, za což si vysloužil 50procentí podíl na vypsané dotaci, který dělá rovných 10 000 euro. Turnaj se hrál na hřišti Legend ve dnech 12. – 13. září. O jedinou ránu zpět na děleném druhém místě zůstali Ondřej Lieser a Štěpán Daněk.

Celý článek...

Melecka-750Golfistka Tereza Melecká zakončila turnaj ve Švýcarsku v rámci elitní Ladies European Tour se skóre -1 na děleném třicátém místě. Naopak Janě Melichové se ve finálovém kole příliš nedařilo a turnaj zakončila šedesátá se skóre +5.

Celý článek...

ilu-age-750Každý, kdo začínal s golfem, si tím prošel. Golf je úžasná hra, která vás dostane, ale zároveň dokáže být i frustrující. Tigerem Woodsem se nikdo nestane přes noc. Nebo spíš nikdy. Přesto golf může přinášet především radost a nadšení ze hry. Jak na to? Vzali jsme si na pomoc pět tipů, které přinesl golfový internetový magazín Golfweek.

Celý článek...

scotty-cameron-newport2-750Pokud chcete vlastnit kus golfové historie, máte šanci. Máte to ale háček. Budete potřebovat pár „kaček" navíc. Spíš hodně „kaček" navíc. Do aukce totiž právě šel podepsaný putter z majetku Tigera Woodse a očekává se, že ve finále se bude jeho cena pohybovat kolem jednoho milionu dolarů.

Celý článek...

ogs-silky-k1-750V pořadí osmnáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 7. září ve stínu mohutných stromů v Šilheřovicích. Dokonalou kulisu vydařeného dne podtrhlo vynikajícím způsobem připravené hřiště a na něj navazující špičkový catering. A třebaže slunce svítilo na první pohled pro všechny stejně, třem z nich Petru Šenkeříkovi (na snímku uprostřed), Petru Slavíkovi a Pavlu Svoreňovi, vítězům vypsaných kategorií, svítilo o trochu více...

Celý článek...

kaskada-d18-750Dívky z Golf Clubu Brno zvítězily na Mistrovství České republiky družstev dívek do 18 let, které se konalo od pátku 2. do neděle 4. září na golfovém hřišti v Bechyni.
Golf Clubu Brno se letos velmi daří a má již třetí týmový titul, dívky totiž navázaly na vítězství v extralize družstev mužů (29.-31.7 v Kácově) a ve smíšených družstvech do 16 let (12.-14.8 v Telči).

Celý článek...

kouskova-letass-win-750Česká golfistka Sára Kousková slaví své třetí vítězství na Ladies European Tour Access Series. Po čtvrtém místě minulý týden v Goteborgu dnes suverénně ovládla turnaj Elite Hotels Open v Jonkopingu a připsala si kromě šeku na 6.400 euro také 500 bodů do celoročního žebříčku LETAS. Díky výhře ve Švédsku v něm poskočila již na třetí místo.

Celý článek...

amcr-muzi-750Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba (na úvodním snímku uprostřed), Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha. Závěrečného vyhlášení výsledků a dekorování nejlepších hráčů, hráček a týmů se zúčastnil prezident ČGF Vratislav Janda (na úvodním snímku vpravo)

Celý článek...

Strana 2 z 159

2

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...