Golf v ČR

junior-solheim-750Výrazný úspěch českého golfu zaznamenala šestnáctiletá Denisa Vodičková (uprostřed nad pohárem), hráčka reprezentačního Czech Golf Teamu. Velkou měrou se podílela na vítězství evropského výběru v Junior Solheim Cupu, který je určen pro hráčky do 18 let. Evropa vyhrála po čtrnácti letech a vůbec poprvé na americké půdě, hrálo se v Ohiu.

Celý článek...

ilu-dimply-750Pro řadu golfistů je to tak všední záležitost, že o tom vlastně ani nějak nepřemýšlí. Vezmou golfový míček do ruky, natýčkují a odpálí. To, že má každý míček na svém povrchu tzv. dimply, nebo chcete-li důlky, to už ani skoro neregistruje. Kolik jich ale na míčku vlastně je? A k čemu slouží?

Celý článek...

Zleva-Bachem-Mejow-Sapin-75Po zrušeném sobotním kole na podmáčeném hřišti v Sokolově vyrazilo na 130 hráčů ALTEPRO Trophy 2021 ze série Pro Golf Tour na kynžvartské hřiště bojovat o 30.000 eur ve druhém kole turnaje. Z vítězství se nakonec po konzistentním výkonu radoval Němec Mejow (uprostřed) s výsledkem -3 (71, 70). Nejlepším Čechem byl v Kynžvartu mladý amatér David Mlýnek, který se skóre +2 nakonec dělil 13. místo.

Celý článek...

Matus-hra-750První polovina golfové sezony Stanislava Matuše byla... Jak jen to vyjádřit nejvýstižněji? Zvláštní, nezvyklá, komplikovaná, ale také nadějná, plná odhodlání. Nebo ještě lépe: všechno dohromady. A také o dost nákladnější. Jako důsledek všech možných i nemožných covidových opatření a omezení. Golf a trénink nebyl zdaleka to jediné, co musel dvaatřicetiletý český golfista řešit. Víc prozradil v rozhovoru pro časopis Golf.

Celý článek...

Karlstejn COGT 750Po úspěšné premiéře na Kaskádě v závěru června, kterou ovládl profesionál Aleš Kořínek, Czech Open Golf Tour pokračuje na začátku září druhým pilotním turnajem na Karlštejně. Atraktivní středočeský resort bude profesionály a přední amatéry hostit od pátku 3. do neděle 5. září. Ve čtvrtek 2. září je pro ně připraveno volné tréninkové kolo.

Celý článek...

czechmasters-750Zpočátku to vypadalo na napínavý závěr, ale když Stenson utopil míč na šestnáctce a Pulkkanen na osmnáctce, spadlo Američanovi Johannesovi Weermanovi jeho první vítězství na European Tour doslova do klína. Úspěch Američanů v letošním ročníku pak zvýraznili dělený druhý Sean Crocker a dělený čtvrtý Paul Peterson.

Celý článek...

albatross-750Dohromady vlastní pět titulů z majorů, dvě stříbrné medaile z olympijských her a desítky turnajových titulů z PGA i European Tour a ve dnech 19. – 22. srpna se stanou největšími hvězdami 7. ročníku turnaje D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. Řeč je o Henriku Stensonovi, Rorym Sabbatinim, Padraigu Harringtonovi a Dannym Willettovi. Společně s nimi se v české zastávce European Tour představí i rekordních 16 českých golfistů v čele s olympionikem Ondřejem Lieserem.

Celý článek...

cogt-ilu-hrac-logo-750Závěrečný turnaj Czech Open Golf Tour (COGT) se odehraje 3. – 5. září na Karlštejně. Ve hře je opět 250 000 Kč, které se rozdělí mezi deset nejúspěšnějších hráčů, takže vítěz bere 66 250 Kč! A zkrátka nepřijdou ani amatéři, z nichž ten nejlepší si odveze navíc i hrací kartu na Penati Slovak Open.

Celý článek...

beroun-winner-750Filip Mrůzek slaví vítězství na turnaji GolfAdvisor.golf Czech Open na hřišti Beroun Golf Clubu s dotací 30 000 euro. Navázal tak na své dvě předchozí výhry z Berouna a jako bonus přidal nové rekordní skóre. Po čtyřech kolech zahrál -24 a s přehledem uhájil vítězství před dvojicí amatérů Matěj Bača a Filip Ráža.

Celý článek...

Libecajt-Ales-750Když se v listopadu roku 2017 stal generálním sekretářem České golfové federace, nemohl ani v nejmenším tušit, co se také stane náplní jeho práce a že se golf čas od času dostane spíš na vedlejší kolej. Místo toho bude řešit všemožná omezení a opatření kvůli covidové pandemii, právní kličky tu něco zakazující a jindy povolující. Pravda je, že uplynulé období bylo i v českém golfu lehce turbulentní. To ostatně potvrdil Aleš Libecajt i v rozhovoru pro náš časopis.

Celý článek...

Strana 2 z 145

2

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...