mcr-winners2-250Letošní MMČR ve hře na rány se odehrálo 7.–10. srpna v Karlových Varech a novými mistry se po skvělých závěrečných kolech stali Hana Ryšková a v mužské rozehrávce si skvělým chip-inem do eaglu zajistil zlato Němec Leon Breimer.

"Hrálo se mi dnes skvěle, hřiště se díky dešti v posledních dnech hezky zazelenalo," popisuje dojmy z posledního kola čerstvá šampionka. Pro Ryškovou to je již druhý mezinárodní titul v této sezóně, minulý měsíc triumfovala také na Slovensku. "Stejně jako na slovenském mistrovství jsem hrála s Anikou a opět jsme si hru moc užily, byla jsem dnes hodně v pohodě a hrála jsem si svoji hru."

Největší zauzlení letošního šampionátu ale přišlo až v kategorii mužů po dohrání finálového fightu. Věkem ještě kadet Filip Jakubčík si birdiem na závěr vynutil rozehrávku s Němcem Leonem Breimerem, který taktéž na posledním greenu skóroval.

Play-off však netrvalo dlouho; hrála se osmáctka, na které zahrál Jakubčík první ránu doleva a musel se z vysokého roughu vyklepávat. Třetí rána se mu však povedla a čekal by ho dvoumetrový putt do birdie, ale to by mu Němec nesměl překazit plány. Nejprve Breimer zkusil druhou ranou atakovat green a jen o dva metry ho netrefil. Jenže pak třetí ranou - desetimetrovým chipem - trefil jamku a díky eaglu se radoval z mezinárodního titulu mistra ČR.

"Byl jsem z play-off celkem překvapený, protože jsem si po bridie na 17. jamce myslel, že už mám vítězství v kapse," popisoval nečekaný zvrat událostí Breimer. "Byl to skvělý den, hráli jsme oba s Filipem výborně a já jsem rád, že to bylo se sladkým koncem pro mě. Je to super pocit, protože jsem se utvrdil v tom, že mám stále šanci soutěžit o nejvyšší příčky."

Text: cgf.cz; foto: Zdeněk Sluka

Výsledky
https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina?id=561151519

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky
https://www.flickr.com/photos/czechgolf/albums/72157710201925237


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...