Uhlik-1Olympiáda v Riu byla problematická z celé řady důvodů. Dokonce to platí i v případě, kdy se vůbec nebavíme o snížené bezpečnosti a čistotě. Je až neuvěřitelné, kolik nejrůznějších nedorazů v rámci výkladu pravidel, kvalifikačních kritérií, stížností a protestů se v průběhu těch několika dnů sešlo.

Z obdobného pohledu se může golf jevit jako ideální olympijský sport. Obavy z dopingu u něj příliš nehrozí, zatím není známa žádná droga, která vám zajistí třísetmetrový rovný drajv, o kratších ranách ani nemluvě. Díky tomu, jak precizně jsou formulována pravidla golfu, nelze očekávat reálně problém ani z této strany. Jedná se o sport nekontaktní, kousnutí soupeře je zcela neběžné, a ani letos k němu (jistě překvapivě) nedošlo.

Vzhledem k tomu, že mezi olympijské sporty se postupně řadí i nejrůznější, často dosti prapodivná počínání, jež jsou daní za světový pokrok, byla by nepřítomnost jedné z nejtradičnějších sportovních her na pováženou. Možná by to nebylo úplně čestné vůči některým menším sportům, ale průzkum divácké sledovanosti by leccos napověděl.
Velmi pravděpodobně by potvrdil, že golf je jedním z nejsilnějších „televizních" sportovních odvětví. Rozhodně se jeho popularita jasně ukázala i na divácké účasti přímo na hřišti – pokud bychom porovnali zástup diváků na olympijské osmnáctce s prázdnými ochozy na mnohých sportovištích, je to jasná výpověď. Navíc připočtěme fakt, že golf není v Brazílii rozšířeným sportem, a důkaz je dán.
Velká jména z první mužské světové desítky mohla jen litovat, že davy nešílely právě nad jejich ranami, a osud nakonec chtěl, aby o titul bojovali dva vysoce atraktivní hráči. Byl to hezký a jistě památný souboj. Favorizovaní Američané nakonec mohli být rádi, že nenápadně solidní Matt Kuchar odvezl alespoň bronz.

Převzato z časopisu GOLF 9/2016


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...