Lieser PGM2016 SlukaJediný domácí turnaj, který měl v roce 2016 dotaci milión korun, se uskutečnil na hřišti Prague City Golf ve Zbraslavi 19.–21. října. Od prvního kola v něm dominoval Ondra Lieser, který se po třech kolech radoval z 200tisícového vítězného šeku s bezpečným náskokem devíti úderů. Na druhého Skota Chrisse Robba. Třetí místo dělili Jan Cafourek a Petr Gál.

Ondřej Lieser připustil, že tak velký náskok před posledním dnem je poměrně nezvyklá a stresující situace. Snažil se hrát konzervativně, útočit na stejných místech jako včera a předevčírem a hlídat si své soupeře. Ke své hře sdělil: „Říkal jsem si, že pokud mi neodejde hlava, nikdo by mě neměl dostihnout. Na to by mi mělo stačit hrát si svou hru. I přesto jsem dnes hrál svůj nejslabší golf zde. Základem úspěchu paradoxně nebyl rekord hřiště druhý hrací den ale spolehlivý výkon ve dni prvním, který mi umožnil hrát si své a moc se neohlížet na ostatní. Dvě vítězství v důležitých turnajích za poslední měsíc, pokaždé s výhrou 200 tisíc, mi potvrzují, že jsem se rozhodl správně, když jsem si přenastavil své priority." Na otázky, jak tedy vidí příští rok, ovšem odpovídal pouze úsměvem.

Druhý Chris Robb (UK) turnaj okomentoval následovně: „Hrál jsem solidně, vyhýbal jsem se potížím. Jediné místo, kde jsem byl dnes v úzkých, byla pátá jamka, ale dostal jsem se z toho, to mě uklidnilo a pak jsem i několikrát zaskóroval. Ondra byl od nás všech příliš daleko, nemělo smysl zkoušet ho pronásledovat, tak jsem se soustředil na druhé místo a zadařilo se. Turnaj byl skvěle organizačně připraven, kvalitou hřiště jsem byl mile překvapen. Připravuji se zde na druhou fázi Kvalifikační školy European Tour a takovouto herní zátěž nic nenahradí. Konkurence zde byla skvělá, musel jsem předvést své nejlepší výkony, abych se dostal na bednu".

Na děleném třetím pořadí se prosazují ostřílení borci – Petr Gál a Jan Cafourek. Atlet a moderátor Roman Šebrle dnes poskočil leaderboardem až na dělené třicáté místo a má na svém kontě skalp několika velmi dobrých hráčů. O náročnosti turnaje svědčí to, že pouze šest hráčů se dostalo za tři dny pod par hřiště.

Prize-money finálového turnaje CzechOne Tour 2016 činí rovný milion korun (37.000 eur), z čehož si vítěz odnesl rovných 200.000 Kč. Turnaj byl zároveň šampionátem CzechOne Tour 2016 a při závěrečném ceremoniálu byl vyhlášen rovněž vítěz Order of Merit celoročního seriálu. I díky výhře na Zbraslavi se celkovým vítězem stal Ondřej Lieser.

Pořadí po finálovém dni:
1. Lieser 202 (-14)
2. Robb (UK) 211 (-5)
T3 Cafourek, Gál 213 (-3)

Kompletní pořadí ZDE
http://www.pgm2016.cz/statistiky.html#/competition/923296/leaderboard


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...