Inzerce
Inzerce

WoodsJsem pravidelným čtenářem časopisu Golf a také předplatitelem. Zaujal mne článek o letošním Presidents Cupu v Prosincovém čísle. Mohl by mi někdo říci, kdo jsou ti lidé na obrázku s trofejí? Neznám 90 % z nich a to hraji golf od 6 let a zajímám se o světový golf. Kdyby to byl nějaký místní přebor v Českých Budějovicích, tak neřeknu, ale tady se jedná o Presidents Cup, což je docela významná záležitost, i když zase ne tak jako slavný Ryder Cup.

Řekněme tedy, že se dostanu i ke článku vedle obrázku, který zabírá více jak stránku a půl, kde se dočítám, že tento turnaj Spojeným státům vyhrál Tiger Woods svým vítězným bodem... hledám... hledám a nacházím, je tam! Nahoře v rohu se opravdu Tiger culí s useknutýma nohama a půlkou těla. Je to pro mne jako špatný sen, Tiger je sice na titulní straně, ale tohle? Ptám se, kdo vůbec mohl takovou fotku vyfotit, natož schválit do časopisu? Tiger Woods pro golf udělal mnohem víc, než všichni ti chlapíci na obrázku dohromady kdy dokáží, a takhle se mu náš golfový svět odvděčí.
Jestli je to kvůli jeho rodinnému životu, tak se pro mne celá záležitost stává ještě trapnější, protože zde jde přece o náš sport, a tím je golf, ne rodinné vztahy, manželství a rozvody, to bych přenechal jiným a povolanějším. Nevím jestli si toto uvědomuje také někdo jiný mimo mne, ale když se na obrázek dívám znova a znova, tak mi je čím dál tím trapněji. Asi si z něj vystřihnu všechny ostatní golfisty, nechám jen Tigera, trofej a ženy (alespoň se nad tím budu moci pak konečně trochu zasmát).

A jaký je váš názor?

Petr Václavek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Komentáře  

 
0 #2 František Ryzý 2012-02-08 21:08
A ještě si dovolím dvě poznámky na okraj:
- pokud autor nepoznává 90% lidí z onoho obrázku, pak sleduje světový golf velmi ledabyle
- "kdo vůbec mohl takovou fotku vyfotit, natož schválit do časopisu" - no kulturní komise už snad byly zrušeny... Ovšem marketingové oddělení Tigera Woodse z ní asi nemělo velkou radost :-)
Citovat
 
 
0 #1 František Ryzý 2012-02-08 21:07
Já sice nehraji golf od 6 let, ale dovolím si tvrdit, že daleko nesmyslnější je ono Vámi citované vyjádření, že "Woods vyhrál ten turnaj svým vítězným bodem". Mnohem trapnější než Tigerova pozice na fotografii mě přijde jeho neustálá glorifikace "až za hrob". Nikdo nezpochybnuje historický přínos Tigera Woodse, ale Ryder Cup a Presidents Cup nejsou žádné One Man Shows. Ano, není problém z inkriminované fotografie (případně z fotografií všech ostatních Rydercupových a Presidentscupov ých týmů) odstřihnout ostatní golfisty a nechat jen Tigera a trofej. Tím se ovšem nic nezmění na tom, že bez těch odstřihnutých by si Tiger Woods tyhle trofeje nikdy nad hlavu nezvedl (což opačně si jistotou tvrdit nelze).
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...