PGACV Plzeňském pivovaru v metropoli západních Čech se poslední lednovou sobotu uskutečnila Valná hromada PGA Czech. Každoroční výroční schůze se zúčastnili členové a na pozvání také prezident České golfové federace Jan Jenčovský. Před zahájením Valné hromady byli tradičně přijati noví členové PGAC, které přivítal výbor PGAC v čele s prezidentem Petrem Nitrou. Do PGAC se začátkem roku 2012 vstoupilo 22 nových členů. Celkem PGA Czech čítá 248 aktivních členů.

Valnou hromadu zahájil svým projevem prezident PGAC Petr Nitra. Informoval členy o situaci na poli evropského golfu, kde například v Německu, Anglii nebo Irsku počet nových golfistů stagnuje, ale v České republice stále golfistů přibývá. Členy informoval o výběrovém řízení na generálního sekretáře PGAC, které proběhlo na jaře loňského roku. Do nově zřízené funkce nastoupil Michael Jon.

Viceprezident PGAC a šéf vzdělávání Mgr. Petr Němec prezentoval koncepci vzdělávacího plánu PGAC, která oproti předchozím letům zaznamenala drobné úpravy. Členskou základnu seznámil s rozšířením školení trenérů III. třídy, kteří se věnují mládeži a mají zájem o vzdělávání. Tito trenéři zůstávají amatéry a jejich činnost kontroluje ČGF. Jejich vzdělávání zajišťuje PGAC. Petr Němec nastínil i nové podmínky pro zájemce o členství ze zahraničí. Novinkou je alespoň základní znalost češtiny, aby byla zajištěna bezproblémová komunikace s klienty. Zároveň se připravují semináře pro kluby a majitele hřišť, které mají ozřejmit a upřesnit činnost golfového profesionála. Závěrem svého vystoupení předal diplomy plně kvalifikovaných profesionálů těm, kteří zakončili tříletý vzdělávací program PGAC ve Five Star Academy.

Zprávu o hospodaření PGAC v roce 2011 přednesl člen výboru Ondřej Trupl. Na něho navázal s informacemi o Pilsner Urquell Czech PGA Tour její promotér Karel Skopový, který je zároveň jednatelem servisní organizace PGAC Service Marketing. Úvodem poděkoval všem partnerům a sponzorům. V poslední sezóně opět zaznamenala turnajová série další nárůst hráčů na 181 účastníků a zvýšila se i její prezentace v médiích. Ve svém vystoupení ocenil výkony dvou členek PGAC na Ladies European Tour Zuzany Kamasové a Kláry Spilkové, které byly za své vynikající výsledky odměněny zaslouženým potleskem. Karel Skopový informoval o kempech pro mládež a juniory, které by měly přispět ke zkvalitnění přípravy mladých golfistů. Novinkou je tzv. stipendijní program, jehož prostřednictvím chce PGAC ve spolupráci s cestovní kanceláří Fischer podpořit účast českých profesionálů na kvalifikačních turnajích o nejprestižnější golfové série.

Předseda disciplinární komise Petr Mrůzek informoval o prohřešcích za rok 2011 a pokutách pro jednotlivé členy. Momentálně se připravují změny drobné změny v disciplinárním řádu, které budou prezentovány v nejbližších dnech.

Důležitým bodem Valné hromady byla změna stanov upravující podmínky pro vstup nových členů a zavedení označení PGA Professional a Tournament Professional místo dřívějších Teaching Pro a Playing Pro.

Valná hromada slouží i k ocenění členů a partnerů za jejich sportovní výsledky a činnost ve prospěch PGAC. Za vítězství v Oder of Merit získali tradiční prsten Zuzana Kamasová a Marek Nový. Nejlepším seniorem byl vyhlášen Jiří Seifert. Speciální ocenění obdrželi člen výboru PGAC Ondřej Trupl a děkan FTVS UK Vladimír Süss.

Text a foto: lenka Nikodýmová, Freedrive


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...