CatDo třetice to Ondřeji Lieserovi nevyšlo. Zatímco na svých úvodních dvou vystoupeních v sezoně dokázal bezpečně projít cutem a pohybovat se kolem třicáté příčky, rakouský podnik Austrian Golf Open, hraný na Diamondu, mu tolik štěstí nepřinesl. Navzdory zdařilé stíhací jízdě ve druhém kole (68) se mu osudným stala osmdesátka z úvodního hracího dne, kvůli které nakonec o jediný úder cutem neprošel. V součtu shodný výsledek zaznamenal i druhý český golfista ve startovním poli Stanislav Matuš (75 a 73), který tak rovněž musel postup oželet.

Z výhry se radoval Američan John Catlin, který až v rozehrávce udolal Němce Maximiliana Kieffera. V play-off se strhlo pořádné drama a oba protagonisté šli na osmnáctou jamku celkem pětkrát, když na pátý pokus postihla oba vcelku tragédie. K vítězství pak Catlinovi paradoxně stačilo bogey, neboť jeho soupeř si vypil kalich hořkosti až do dna. To když hned třikrát skončil ve vodě, z čehož rezultovala osmička... Pro Catlina jde už o třetí výhru na evropském okruhu. K tomu mu přitom stačilo pouhých 13 startů. Třetí místo obsadil s odstupem tří ran (-11) Kiefferův krajan Martin Kaymer.

„Rád bych pronikl do nejlepší světové padesátky, což by mi dalo šanci hrát na některých majorech," odtajnil své plány Catlin. „Na majoru jsem ještě nehrál, ale mám velkou šanci zúčastnit se US PGA Championship, což je jeden z mých cílů. Snad budu dost dobrý, abych na těchto akcích startoval pravidelně a třeba na turnajích velké čtyřky jednou zvítězil. Snil jsem o tom už jako dítě. Vyhrát ale není nikdy snadné, ať už hrajete na jakékoliv túře, takže si vážím i tohoto titulu."

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/austrian-golf-open-2021/leaderboard

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...