OH zlatoVelmi zajímavou podívanou nabídl fanouškům olympijský turnaj v golfu. Že si nakonec pro nejcennější kov došel Američan Xander Schauffele, až takové překvapení není, neboť od úvodních kol atakoval umístění na špici. Že ale druhé místo vybojuje Rory Sabbatiny, Jihoafričan hájící barvy Slovenska, na to by vsadil málokdo.

„Jižní Afrika má spousty hráčů, kteří ji mohou v golfu reprezentovat, to Slovensko nemělo nikoho. Když se na to podíváme touto optikou, mohu své umístění brát jako odrazový můstek a doufat, že se popularita golfu na Slovensku zvýší," uvedl Sabbatiny, jehož manželka je Slovenka, a tak se možnost reprezentovat naše východní sousedy nabídla jaksi samozřejmě. „Jsem vděčný, že jsem zde mohl startovat, a byl jsem pyšný, když jsem viděl slovenskou vlajku stoupat na stožár. Těžko se to vyjadřuje slovy, ale celá olympiáda mi přinesla neskutečné zážitky a jsem rád, že jsem zde hrál."

medaileSabbatini předvedl ve finálovém kole fantastickou podívanou, své skóre snížil o deset ran a chvíli živil i naději, že půjde se Schauffelem do rozstřelu. Američan však tuto možnost odmítl berdíkem na sedmnácté jamce. Oč tak byli diváci ochuzeni v souboji o zlato, to jim vynahradil duel o bronzový kov, neboť hned sedm hráčů skončilo na -15 včetně majorových šampionů Morikawy, Matsuyamy a McIlroye. Jako první ze souboje na první jamce play-off vypadli Casey i domácí favorit a úřadující vítěz Masters Hideki Matsuyama. Zaskórovat nedokázal nikdo ze zbývající pětky ani v druhém pokračování rozehrávky, byť Pereira byl blízko. Po třetím drajvu měl nejlepší výchozí pozici McIlroy, ale Morikawa i C. T. Pan dokázali zužitkovat výstavní přihrávky, které proměnili v birdie, a tak čtvrté dějství obsadila už jen tato dvojice.

Drama vyvrcholilo na osmnáctce hrané jako čtvrtá jamka play-off. Po drajvu skončil C. T. Pan v rafu, čímž soupeři nabídl šanci, ale Morikawa trestuhodně zahrál do bankru, naneštěstí pro něho se míček z převážné části zabořil, takže byl rád, že jej vůbec vyhrál na green, avšak záchrana paru byla v nedohlednu. To C. T. Pan sice skončil po druhé ráně vedle greenu, a přestože si nepřehrál nejpřesněji, šance na par žila. Morikawa poté podle očekávání par nezachránil, zatímco C. T. Pan ano, bronz tak jeho přičiněním putuje na Taiwan.

Zásluhou Ondřeje Liesera měla v olympijském turnaji poprvé v historii zastoupení mezi muži i Česká republika. Lieser nakonec po výsledku 294/+10 uzavíral výsledkovou listinu, když nejlepší skóre (72) zaznamenal v úvodní a závěrečné rundě.

Kompletní výsledky turnaje na https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/golf/results-men-s-individual-stroke-play-fnl-000400-.htm

Foto: Keyur Khamar/PGATOUR.COM


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...