Sokolov lieserZ prvního místa vyrazil a první byl i po osmnácti jamkách. Ondřej Lieser se nejdřív radoval z „nepříjemného" počasí, ale ani poté, co přestalo pršet a vysvitlo sluníčko, nedal svým soupeřům šanci, donesl celkových 135 ran (-9) a svým soupeřům v turnaji Sokolov Trophy by CzechOne (14.–16. 8.) odskočil o 4 rány.

Poslední dnešní flight měl složení Lieser, Mrůzek, Dostál, což bylo dáno pořadím po prvním kole. Vojta Dostál lehce ztratil kontakt už v první devítce, kde zaznamenal dvě bogey, ale pravé Waterloo pro něj nastalo na desítce, kde přestřelil green prvním i provizorním míčkem. První míček se vůbec nenašel a provize byla v takové pozici, že si musel dropnout. Výsledkem bylo na čtyřparu devět a čelo leaderboardu se mu ztratilo v dáli. Své trápení potvrdil na 16. jamce, kde si na greenu neoznačil míček a inkasoval trest.

S potížemi v podobě hledání míčku v roughu se na čtrnáctce potýkal i Filip Mrůzek, musel dropovat „na spojnici" poměrně dost daleko od jamky a s výsledným bogey byl ještě spokojen. Vzhledem ke ztrátě kontaktu pak musel útočit, což se mu vymstilo na sedmnácté jamce, kde míček v roughu vůbec nenašel a provizorním míčkem uhrál už pouze double bogey. Riskantní hra na osmnáctce mu sice přinesla birdie, ale to už stačilo pouze na vyrovnání výkonu Aleše Kořínka, se kterým dělil druhé místo (-5).

Aleš Kořínek komentoval svou hru slovy: „Dnes to byla klidná runda, nic zásadního jsem nepokazil, ale ani jsem si nevytvořil žádné zázračné příležitosti. Chyboval jsem na desítce, kde jsem ze středu ferveje byl do greenu krátký a po příhře jsem nedal dvoumetrový pat, zatrnulo mi i na sedmnáctce, kde jsem zatáhl oba drajvy doleva, ale naštěstí jsem první míček našel, vyhrál jsem se, dal chip a pat do paru."

Systémem start-cíl zvítězil Ondřej Lieser. Z posledního flightu měl přehled o výkonech svých konkurentů. První devítka vypadala výsledkově na údržbu, ale to Ondřej razantně odmítl: „Údržbu nehraju nikdy. I když to tak možná nevypadalo, tak jsem do toho šel naplno, ale dost často jsem se zachraňoval. Na pětce a šestce byly důležité paty do paru, dnes jsem se totiž nemohl spolehnout na drajvy. Špatně jsem zadrajvoval na čtyřce, na osmičce mi to dokonce spadlo do vody, takže jsem měl kluky na dostřel. Na dvanáctce jsem zahrál špatnou ránu do greenu, po ní jsem byl na pětiparech +2, což by měly být skórovací jamky. Zlom přišel na patnáctce – říkám tomu "from zero to hero" – drajv špatný, takže jsem si dával provizi. Nakonec jsem první míček našel, zpod stromu ho zahrál osm metrů na forgreen a dlouhý pat proměnil, takže z toho nakonec byl eagle. Poslední důležitá rána byl drajv na úzké šestnáctce – hned jak jsem viděl míček na středu ferveje, věděl jsem, že je rozhodnuto. Pak už jsem si hlídal výsledek železy (v tu chvíli se zasmál caddy Adam Balatka a rozhodčí Rosťa Mechúr a připomněli ránu na osmnáctce doleva daleko do lesa, kde si ale Ondra v souladu s pravidly dropnul z půdy v opravě, takže nic neriskoval)."

Lieser si tak na konto připsal příjemných 60 000 Kč a teď už se může chystat na turnaj v Berouně.
Nejlepším cizincem byl na poslední chvíli přihlášený Maďar Lugosi na osmém místě a nejlepším amatérem byl jedenáctý Tomáš Hlas.

Sokolov winnersKonečné pořadí
1. Lieser 135 (-9)
T2 Mrůzek, Kořínek 139 (-5)
4. Holoubek 140 (-4)

Zdroj: TZ, Radovan Vrátný, foto: Zdeněk Sluka, czechone.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...