PostGolfový pohyb není pro začátečníka přirozený, proto se nejprve přesuneme na putting a chipping green, kde tělo připravíme na základní postoj. Podstatné jsou tři body – držení těla, jak a kdy tělo uvolnit a konečně rovnováha. Začneme od jednodušších úkonů, úvod proto obstará patování. Už jsme probrali grip a pozici míčku, tentokrát si přiblížíme postoj a pohyb při patování.

Postoj
Rozkročte se zhruba na šířku boků, mírně předsuňte pánev, lehce se snižte v kolenou, těžiště rozložte rovnoměrně na celá chodidla. Špičky chodidel, kolena, boky i ramena jsou v jedné linii, rovnoběžně směřující na cíl. Paže jsou lehce prohnuté v loktech a přirozeně spuštěné dolů.

pohpoh2Patovací pohyb
Pohyb při patování představuje kyvadlo. Dolní část těla (boky a kolena) zůstává pasivní, pohyb vychází z ramen (resp. z trojúhelníku tvořeného pažemi a spojnicí ramen), přičemž se do něho zapojují také záda a břicho. Pat začíná pohybem vzad a ve stejném rozsahu pohybujeme holí vpřed.
Takto se na první lekci seznámíte s patovacím úderem, který budete procvičovat na další hodině, kdy budete patovat z různých vzdáleností i na odlišně skloněném terénu. Naučíte se také, jak „číst" greeny.

STRUČNÁ VIZITKA
DAVID GOLC
Datum narození: 18. 9. 1980
Kategorie Pro: Teaching Pro
Profesionál od roku: 2005
Dosažená trenérská kvalifikace: GP
Působiště na hřišti: Austerlitz Golf Resort (od 2003)
Golfové začátky: Golf Club Klášter Teplá, Royal Golf Club Mariánské Lázně
Největší golfové úspěchy na PGA C: 3. místo PGA Partner Trophy 2006 (Ypsilon Golf Resort), vítěz Pro-Am PGA Czech Championship v Telči (2006), vítěz Československého poháru (2008)
Trenérské úspěchy: 2. místo v anketě Golf Digest: trenér golfu 2013, 2012 a 2011
Hole-in-One: Four Seasons Resort Mauritius, Anahita, jamka č. 9 (par 4, albatross), Golf Resort Karlovy Vary, jamka č. 13
Největší golfový zážitek: hra s Nicolasem Colsaertsem a Rory Sabbatinim
Telefon: +420 603 288 830
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript | Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...