Bo WeeNa PGA Tour se Boo Weekley pohybuje už od roku 2002, a i když svou nejlepší sezonu zažil asi v roce 2008, kdy obhájil titul na Verizon Heritage a byl členem vítězné rydercupové posádky, učit se od něho můžeme i dnes. Ostatně jde o trojnásobného vítěze na nejprestižnější profesionální sérii světa.

Okřídlená golfová věta sice praví, že o úspěchu se rozhoduje především na greenech, Weekley ji však svým vystoupením na Crowne Plaza Invitational v Colonial dokonale popřel. Patří mezi průměrně patující golfisty, proto se musel opřít o jinou část hry. V momentě, kdy na něho soupeři zle dotírali, předvedl několik výstavních ran železy, čímž rivaly dokonale odzbrojil.
Spoustu amatérů sužují rozdílné problémy vedoucí k nekonzistentní hře železy. Obvykle postrádají dobrý kontakt s míčkem a obecně je trápí spolehlivost. Co dělat, abyste hru železy zlepšili?

1. Správně mířit
Zvládnout správné namíření představuje první krok k úspěchu. Zasahovat greeny v regulaci je obtížnější, pokud si myslíte, že míříte na určité místo, ale ve skutečnosti míříte jinam. Abyste vše na hřišti zvládali na jedničku, běžte na driving range a vezměte si sebou navíc hůl nebo vyrovnávací tyčky, které si položte na zem, abyste si ověřili, zda míříte správně. Jde o to, abyste „zkalibrovali" tělo s pocitem, který máte spojeným se správným zamířením.

2. Vysekněte divot
Divot, hezky česky přeloženo jako řízek, tedy kus vyseknuté trávy, jenž je známkou správně odehrané rány železem. Sice můžete odehrát slušnou ránu, aniž byste divot vyřízli, v takovém případě ale máte jen malý prostor pro případnou chybu. Nejlepší ránu železem provází mírně sestupný pohyb hole při zásahu míče, což znamená, že při kontaktu prvně trefíte míč a poté vyříznete kus (třebaže malý) trávy před míčem.
Ideální je procvičovat úder tak, že si umístíte dvě týčka zhruba 15 centimetrů za sebou, rovnoběžně s cílovou linií. Představte si mezi nimi míč a provádějte cvičné švihy, během kterých mezi týčky na straně blíže cílové linii vždy vyseknete divot.

3. Znalost délky
K přesné hře jakoukoliv holí, ale o železech jakožto skórovacích holích to platí dvojnásob, je třeba znát vzdálenost, jakou každou holí hrajete. K tomu je opět ideální driving range, kde snadno zjistíte, do jaké vzdálenosti odpalujete. Nicméně pro řadu golfistů je náročné v soutěžních podmínkách dosáhnout maximální délky. Vyzkoušejte proto, do jaké vzdálenosti hrajete při maximální razanci švihu např. železem č. 8 a poté poveďte plynulejší a pomalejší švih sedmičkou. Sami se přesvědčíte, co to udělá s konzistencí vaší hry.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...