Woods jehliciHráváte občas na hřištích, kde se v hojné míře vyskytují borovice? Pokud ano, tak jistě víte, jak nesnadné je odehrát míč z místa, kam napadalo jehličí, zejména v blízkosti greenu jde o ošemetnou ránu.

Nemůžete totiž čipovat, neboť podklad je příliš měkký. Jenže na green se musíte dostat, jinak se s parem můžete rozloučit. Co teď? Existuje šest klíčových věcí, jimiž byste se při odehrání míčku měli v takovém případě řídit.

Učiňte následující kroky:
• Použijte sand wedge.
• Otevřete líc hole.
• Míček si v postoji posuňte víc dopředu.
• Nezabořte hůl do země.
• Udeřte za míčkem.
• Hrajte plným švihem.

Protože je povrch pod jehličím měkký, je nejlepším způsobem odehrát úder podobně, jako byste hráli ránu z bankru, včetně pořádné exploze do míčku. Ideální volbu hole proto představuje sand wedge. Její bounce totiž umožní, aby hůl sklouzla pod míčem, místo aby se „zanořila" do jehličí.

Poté otevřete úderovou plochu a míč si umístěte dopředu, stejně jako u explozivní rány z bankru. Při založení za míč si vyberte místo asi sedm centimetrů za ním a na něj miřte. Proveďte plný švih, shodný v nápřahu i protažení. Využijte maximálně bounce hole, abyste míč vyslali vysoko do vzduchu a ten pak měkce dopadl na green.

Jakmile se v popisované situaci ocitnete a budete blízko greenu, neváhejte tento úder vyzkoušet. Stejnou ránu lze využít i při hře z napadaného listí, což vás v tuzemským podmínkách potká častěji. Určitě tím zvýšíte naději na přiblížení se k vlajce a na záchranu paru.

A ještě jedno upozornění na závěr. Při založení hole si počínejte opatrně, aby nedošlo k nežádoucímu pohnutí míčkem. Nejlepší je v tom případě vůbec se holí nedotýkat země.

Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...