Step1Dnes už se ani v třeskutých mrazech nemusíte vzdávat svého oblíbeného sportu a můžete mít z golfu velký požitek. Stačí zamířit do indooru a můžete jít na věc. I tady platí, že nabídka se postupně rozšiřuje. Chcete-li opravdovou kvalitu, zamiřte do Indoor Golfu Step. Se vším, na co zde narazíte, vás na následujících řádcích seznámí manažer stejnojmenného hotelu Petr Košátko.

Co stálo za myšlenkou vzniku Indoor Golf Step?

Myšlenka výstavby golfového indooru souvisela s touhou poskytovat skutečně komplexní služby ve sportovním centru Step. Golf byl v té době jeden ze tří nejrychleji rostoucích sportů v České republice, co se počtu registrovaných hráčů týče. Nová generace golfových simulátorů vybavených sofistikovanou technologií se začala přibližovat svou grafikou a hratelností reálným podmínkám na skutečném hřišti. Zároveň pro nás bylo velkou výzvou být první, kdo dá našim hráčům možnost zahrát si i na českých hřištích Radecký Course a D'Este Course golfového resortu Konopiště.
Slavnostní otevření Indoor Golf Step se uskutečnilo v listopadu 2007. Je tomu tedy již jedenáct let od chvíle, kdy mohli hráči poprvé odpálit golfové míčky a vyzkoušet moderní golfové simulátory.

Jaká je hlavní klientela Indoor Golf centra?

Jsou to golfoví profesionálové a jejich klientela, golfisti, kteří si i během zimní sezony chtějí užívat golf a hrát turnaje, v neposlední řadě pak trenéři dětí a mládeže. Jsme rádi, že se všichni navzájem respektují a čas strávený u nás si patřičně užívají.

Jaké golfové turnaje se u vás konají?

V této chvíli se u nás hrají dva golfové turnaje, a to Carpet Cup a Step Open Indoor. Nedávno se u nás také konal turnaj pro účastnice soutěže Miss Golf 2018, kterým jsme odstartovali sezonu.

Jaký nejvýznamnější golfový turnaj se u vás hrál?

Každý turnaj, který se u nás hraje, je pro nás důležitý. Pokud bych však měl jeden vybrat, byl by to turnaj Mistrovství ČR ve hře na aboutGolf simulátorech.

Trénují u vás profesionálové?

Ano, často a velice nás to těší. Pro golfové profesionály jsme v letošní sezoně zavedli zvýhodněný vstup. Zároveň chceme navázat užší spolupráci s profesionální golfovou asociací České republiky.

Můžete představit simulátory, které u vás najdeme?

V Golf Indooru Step naleznete devět golfových simulátorů, z nichž jeden je unikátní širokoúhlý simulátor aboutGolf Curve s parabolickým plátnem. Je jediným v České republice a je naší chloubou. Simulátory umožňují simulaci driving range a hru na golfových hřištích z celého světa. Hráči si mohou zahrát na českých, evropských i světových hřištích.

Step2Byli jste první centrum, které nabídlo širokoúhlý simulátor aboutGolf Curve. Můžete ho představit?

Jedná se o simulátor, který je vybaven širokoúhlým parabolickým plátnem, proto nese název „curve". Na plátno se obraz přenáší pomocí tří výkonných videoprojektorů. Díky umístění laserového radaru přímo nad hráčem dochází k přesnému zaměření všech ran, a to včetně patů. Díky tomu, že projekční plátno je kolem hráče, je zážitek ze hry výrazně realističtější.

Proč by golfisté měli trénovat zrovna u vás?

Jsme největší golfový indoor v České republice, máme již zmíněný simulátor aboutGolf Curve a nabízíme plno dalších služeb, které se s návštěvou golf indooru dají skvěle kombinovat.

Co vše nabízíte? Jaké další služby mohou golfisté využít?

Mimo aktivit, které nabízí golfový indoor – tedy golfové simulátory, krytý vyhřívaný driving range s šestnácti odpališti, prostorný putting green s umělým povrchem, kulečník, šipky a v neposlední řadě bar, poskytujeme také ubytovací služby v našem WELLNESS HOTELU STEP. Hosté oceňují také naše restaurace, možnost vyzkoušet si řadu sportovních aktivit a wellness.

Rozhovor poskytl Petr Košátko, kongres a golf manažer hotelu WELLNESS HOTELU STEP. Tato pozice mu byla nabídnuta současným ředitelem hotelu Ing. Jiřím Palátem, který se v golfovém světě pohybuje řadu let. Každý golfový resort, ve kterém se Jiří Palát angažoval, dosáhl výjimečných úspěchů.

Step KosatkoPETR KOŠÁTKO
Petr Košátko začal svou kariéru v golfu na Karlštejně. Následně dostal možnost působit v jediném privátním golfovém klubu v České republice, a to v Berouně, který zůstal jeho srdeční záležitostí dodnes. Pod vedením Ing. Vojtěcha Matějčka se vypracoval na pozici provozního ředitele celého areálu. Na této pozici působil devět sezon. Pak se na krátké období přesunul z golfového prostředí do společnosti, která spravovala několik restaurací a hotelů. Pracoval jako regionální manažer pro jednotlivé provozovny po celé České republice. Nyní působí ve WELLNESS HOTELU STEP, kde má na starosti nejen golfový indoor, ale i kongresové oddělení.

Vše o golfu v HOTELU STEP:
http://www.golfstep.cz/


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...