Slapy 250x176První vlaštovka se dostavila půl roce od spuštění projektu Rekreačního hráče, který rozjela Asociace majitelů golfových hřišť (AMGH). První celoživotní člen z řad Rekreačních hráčů je tady.

„Na Slapech jsme začali ještě před oficiálním spuštěním projektu nabízet možnost hry na hřišti s průvodcem a prvotní tříhodinový kurz golfu zdarma pro všechny, kdo by chtěli vyzkoušet tento krásný sport, měli jsme tak trochu náskok a díky němu si vyzkoušeli, že lidé zájem mají," potvrzuje manažerka Golf Park Slapy sv. Jan.

Na Slapech mají z více než 90 přihlášených už přes 40 registrovaných hráčů AMGH, tedy hráčů, kteří jako začátečníci prošli zmiňovaným kurzem a hned ten den vyrazili na svou první hru na 9 jamek na skutečném hřišti. Samozřejmě s doprovodem profesionála, průvodce. Pak následovaly další dvě povinné hry s průvodcem a poté již zápis na server AMGH, vydání celoživotní kartičky za 300 Kč, která takového hráče opravňuje ke hře nejen na slapském hřišti, ale na dalších zhruba třiceti tuzemských a více než 900 zahraničních hřištích! A to už stojí za to.

„Předpokládáme, že ostatní rekreační hráči, kteří si nestihli projít všechny tři povinné hry s průvodcem, si je dokončí hned na jaře, a celkový počet Rekreačních hráčů s plnohodnotnou kartičkou a registrací tak dosáhne brzo stovky," dodává Pavla Charvátová.
Alternativa rekreační hry je ale oboustranná – tedy nejen rekreační hráče láká stát se členem nějakého klubu, ale i část dosavadních klubových hráčů přešla na server AMGH, protože se jim možnost rekreační hry bez nutnosti být registrován na serveru ČGF a bez nutnosti platit si členství v klubu, zamlouvá a zcela jim postačuje. Jsou to hráči, kteří nechodí na turnaje a není pro ně důležitá správa jejich HCP, protože hrají pro radost a pro relax, nikoli soutěžně.

K tomu, aby mohli na hřiště, jim doživotní kartička AMGH plně postačuje a v porovnání s klasickým členstvím je jednorázová platba 300 Kč minimální náklad (více o celém projektu na www.bavtesegolfem.cz). Řady Rekreačních hráčů tak začínají zdárně posilovat i hráči z řad tzv. klasických a dlouhodobých golfistů.

„Jsou to první kroky k rozšíření členské základny golfu. Bariéry a předsudky, které se kolem golfu za léta nastavěly, tak pomalu ale jistě začínají padat! Na Slapech už se těšíme na jaro, až se opět vrhneme do dalších kurzů a her Rekreačního hráče. Pokud to u nás taky chcete zkusit, najděte si podrobné informace na www.golfslapy.cz," uzavírá manažerka slapského hřiště.

Více informací o klubu, hřišti a jeho akcích zde

Zdroj: Golf Park Slapy sv. Jan


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...