chalmersTiger Woods byl blízko, ale na výhru nedosáhl. Prvenství na Australian Open vybojoval v Sydney domácí Greg Chalmers, jenž si zopakoval triumf z roku 1998. Woods zaostal o dvě rány a jeho dvouleté čekání na turnajový titul pokračuje.

V polovině soutěže byl přitom v čele právě Američan, ale neúspěšná sobota, kdy na hřišti The Lakes zahrál tři rány nad par, mu šanci na přerušení dlouhého půstu bez vítězství pokazila. „Kdyby mi dnes lépe vyšly dvě jamky na poslední devítce a kdybych včera tak příšerně nepatoval, bylo by to tam," prohlásil Woods, jenž zahrál v závěru čtvrtého kola dvě bogey. Kdyby.

Přesto měl ze svého vystoupení radost. „Cítím se skvěle, je to prima být konečně po tak dlouhé době zase zdravý,“ uvedl vítěz čtrnácti turnajů kategorie major, jehož alespoň může těšit fakt, že se umístil lépe než jeho bývalý kedík Steve Williams, který aktuálně pracuje pro krajana Scotta. Australan obsadil dělené čtvrté místo.

Turnaj byl také poslední přípravou na Presidents Cup, který startuje už ve čtvrtek v Melbourne, a hned 6 účastníků prestižního klání se v Sydney umístilo v první desítce. Výkon Tigera Woodse je pro kapitána USA Freda Couplese dobrou zprávou. Trápit ho ale naopak musí zdravotní stav Huntera Mahana, jenž z Australian Open odstoupil po prvním kole, nebo výkon Matta Kuchala, jenž v Sydney nedokázal projít cutem.

Výsledky Emirates Australian Open:
1. Chalmers (Austrálie) – 275 ran (-13)
2. Sencem (Austrálie) – 276 ran (-12)
3. Woods (USA) – 277 ran (-11)

Kompletní výsledky zde.

Foto: Vítěz Greg Chalmers s trofejí.
Autor: ČTK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...