Brother-leaderboard
Golf ve světě

27 minut stačilo Mickelsonovi ke stažení náskoku

Před posledním kolem golfového turnaje Masters je v čele s náskokem jednoho úderu anglický hráč Lee Westwood před Američanem Philem Mickelsonem, na děleném třetím místě ztrácí Tiger Woods na čelo čtyři rány stejně jako Korejec K.J. Choi.
Třetí kolo – moving day - bylo dlouho pouze ve znamení dalšího nástupu Westwooda. Ten si brzy vypracoval bezchybnou hrou náskok 5ti ran, o který pak ale během několika desítek minut na chvíli přišel. Důvodem bylo jednak jeho první zaváhání na 12. jamce, ale především skvělý nástup Mickelsona a málem tři eagle v řadě.

Výsledky po 3. kole.

ABF-fordecor

Pozdní finiš Suzann Pettersen

Chybující Angličanka Karen Stupples velmi brzy opustila post vedoucí hráčky úvodního majoru roku Kraft Nabisco Championship, kde ji po skvělém vstupu vystřídala strojově hrající Yani Tseng. Ta už na první devítce finále byla -4, a tak ji ani jediné bogey na dvanáctce, kde neproměnila krátký pat, nepřipravilo o vítěznou trofej. Tu nakonec uhájila s náskokem jediného úderu před finišující Suzann Pettersen, jež tak už potřetí skončila na tomto turnaji druhá.

Výsledky turnaje

Taylorova naděje na Masters zhasla

Až do první jamky rozehrávky žila šance Vaughna Taylora na účast v letošním Masters. Anthony Kim vstupující do finále z vedení sice mohl rozhodnout v řádném průběhu, ale bogey na poslední jamce ho poslalo do play-off, ve kterém však už drama nepřipustil a hned na první pokus miniduel s Taylorem ukončil.
Dělené třetí místo si se ztrátou jediné rány na nejlepší (277/-11) odvezli Charl Schwartzel, příjemné překvapení letošní sezony na EPGA, a domácí Graham DeLaet.

Výsledky turnaje

Woods čelil smršti otázek

Velikonoce jsou za námi, ale první major roku teprve začne. Už ve čtvrtek startuje nejsledovanější turnaj roku – Masters. Díky návratu světové jedničky bude letos ještě zajímavější, svým způsobem půjde o cirkus, jak se shodují všechna média, ale žádné velké „bulvární“ senzace se čekat asi nedají. A to je dobře. Tiger má za sebou první těžké testy. Po nedělním příjezdu do Augusty se dočkal příjemného přijetí od svých kolegů, s nimiž hrál cvičná kola (Couples, Furyk, O´Meara, Stricker – všichni jeho přátelé), i diváci ho přijali vesměs kladně, což Woods později kvitoval: „Když jsem přišel, nevěděl jsem co očekávat. Publikum je tu každý rok velmi slušné, ale tohle mě úplně dostalo," řekl. Především má ale za sebou dlouho očekávanou 30minutovou tiskovku se zástupci všech akreditovaných médií.

Jihoafričan má druhý titul v řadě

Ernie Els už žádné drama nepřipustil a na Arnold Palmer Invitational přidal do sbírky svůj druhý letošní titul, když ten první vybojoval před čtrnácti dny na World Golf Championships-CA Championship. Finálová runda se sice kvůli bouřce přerušila, ale zkušený Jihoafričan si náskok dvou ran na zbývajících čtyřech jamkách pohlídal. Výhra ho vynesla do čela průběžného hodnocení PGA Tour (1 320 bodů), kde předstihl Steva Strickera (927), třetí pozici drží Dustin Johnson (833).

Výsledky turnaje

Světová jednička stále ve stínu

Dva dosud odehrané podniky LPGA Tour se staly kořistí Ai Miyazato, a tak bylo zajímavé sledovat, zda Japonka na Kia Classic nezavrší hattrick. Nestalo se, Miyazato solidně zvládla jen dvě kola, což nestačilo na lepší než dělenou 39. pozici. Šance se chopily jiné účastnice, nejpevněji ji pak sevřela Hee Kyung Seo, startující na základě pozvánky od sponzora. Svým soupeřkám unikla o propastných šest ran (276/-12) a 255 tisíc dolarů za premiérovou výhru na okruhu LPGA bylo doma.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...