Inzerce
Golf ve světě

Čejka na výhru nedosáhl, skončil desátý

Už minulý týden byl Dustin Johnson ve hře o další výhru na PGA Tour, ale dočkal se až včera, když o úspěšné obhajobě titulu z AT&T Pebble Beach National Pro-Am rozhodl berdíkem na poslední jamce. V součtu čtyř kol zapisoval 270/-16 a o jedinou ránu přehrál dobře finišujícího Davida Duvala. Vítězství ho zároveň vyneslo do čela FedEx Cupu, kde přeskočil Steva Strickera, který v turnaji nestartoval.

Výsledky turnaje

Inzerce

Schwartzel poskočil do čela Race to Dubai

africa-01Solidní výkon ve finále a slabší vystoupení hlavních soupeřů v bitvě o titul – to byly dva významné faktory, jež na Africa Open vynesly na piedestal domácího Charla Schwartzela. Ten obešel hřiště East London Golf Clubu na šest ran pod par a o jedinou ránu se vyhoupl před svého krajana Thomase Aikena, sdílejícího spolu s Trevorem Fisherem (ten nakonec dělil 4. místo) před finále vedoucí příčku. O ránu zpět pak zůstal další Jihoafričan Jbe Kruger (274/-18). Nadvládu zástupců pořádající země narušili až Australan Rick Kulacz a James Morrison z Anglie, kteří spolu s Fisherem a dalším rodákem z JAR Chrisem Swanepoelem (všichni 275/-17) skončili čtvrtí.

Celý článek...

Sesadí z trůnu Woodse?

Steve Stricker si drží skvělou formou, v posledních patnácti vystoupeních se hned čtyřikrát dokázal probojovat až na samotný vrchol, což nemohlo zůstat bez odezvy. Nedělní triumf na Northern Trust Open ho posunul nejen do čela průběžného hodnocení FedEx Cupu, ale také si polepšil ve světovém žebříčku, kde na druhé pozici vystřídal Phila Mickelsona.

Strickerův profil na PGA Tour

Světový žebříček

Mechanik Jimenéz rozebral evropskou jedničku

Bitvu dvou zkušených borců i rydercupových spoluhráčů, Lee Westwooda a Miguela Angela Jiméneze, musela rozhodnout až třetí jamka rozehrávky. Šestačtyřicetiletý Španěl na ní zahrál par, třebaže na čtyřparové devítce odpálil nejprve do rafu, a ani druhou ranou se nedostal na grín. Povedenou přihrávkou ale poslal míček na metr od vlajky, aby zapisoval 4 rány. A když Weestwood patovat na par nezvládl, mohl španělský „Mechanik“ slavit už svůj 16. titul na EPGA.

Výsledky turnaje

Stricker si došel pro osmou výhru

Při neúčasti světové jedničky Tigera Woodse se na Northern Trust Open nabízel duel dalších dvou mužů v pořadí, druhého Phila Mickelsona a třetího Stevea Strickera. Z plánované bitvy ale nakonec sešlo. Zatímco Stricker od úvodních kol okupoval popředí výsledkové listiny, a třebaže mu finále nevyšlo podle předpokladů, došel si s náskokem dvou ran pro titul (osmý na PGA), Mickelson se zaskvěl jen ve druhé rundě a nakonec se musel spokojit jen s dělenou 45. pozicí.

Výsledky turnaje

V Abu Dhabí nás reprezentovala plzeňská dvanáctka

Na třetím turnaji European PGA Tour, který se hrál začátkem února ve Spojených arabských emirátech, se úspěšně představila domácí značka Pilsner Urquell. Poprvé v historii se tak v Emirátech objevil náš „národní poklad“ v čepované podobě a vychutnávat ho mohli jak hráči v klubovně, tak návštěvníci v prostorách pro veřejnost. A prostor pro zviditelnění značky zde určitě je – vždyť roční export plzeňského piva do Spojených arabských emirátů (450 hl) odpovídá dvouměsíční spotřebě průměrné české pivnice.

Strana 151 z 154

151

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...