Golf ve světě

Manželství nejlepšího světového golfisty Tigera Woodse s Elin Nordegrenovou bylo po šesti letech rozvázáno. Spíše než samotný (a smutný) fakt překvapilo, že to trvalo tak dlouho. Na konci loňského roku vyšlo najevo, že slavný americký hráč byl své ženě opakovaně nevěrný, a dlouho se pak spekulovalo, jak to se slavným párem dopadne.

Spojené státy jsou bezednou studnicí bizarních příběhů. Kradené auto skončilo v bankru, trest bude větší než dvě rány, napsal server yahoo.com. Narážel na nedávnou penalizaci Dustina Johnsona na PGA Championship.

Bankr, který nevypadal jako bankr

Jeden z nejtragičtějších konců v historii golfu zažil poslední major roku PGA Championship. A mohlo to být ještě horší. Dustin Johnson zahrál na 16. a 17. jamce rozhodující rundy birdie, a rázem stanul v čele slovutného podniku. Na poslední jamku vstupoval s tím, že par znamená výhru.

Video: Johnson hraje 18. jamku

Anglické golfistce Trish Johnson, jež nedávno na Tenerife Ladies Open získala již svůj 19. titul na profesionální světové scéně, bylo uděleno doživotní členství v nejvýznamnější dámské evropské sérii Ladies European Tour. Stalo se tak splněním nominačních kritérií, podle kterých nasbírala potřebných 20 bodů. Díky tomu se zařadila po bok takových hráček jako Laura Davies, Annika Sörenstam, Helen Alfredsson, Marie Laure de Lorenzi, Sophie Gustafson, Liselotte Neumann, Alison Nicholas a Dale Reid.

Jihoafričanka útočí na post evropské jedničky

Devětadvacetiletá Jihoafričanka Lee-Anne Pace dokázala udržet své vedoucí postavení, aby jej ve finále S4C Wales Ladies Championship of Europe ještě upevnila a s náskokem tří ran získala na LET už svůj druhý letošní titul – pohár v podobě evropského kontinentu. Druhé místo na hřišti Conwy Golf Club vybojovala Christel Boeljon z Nizozemí, která se vítězce dokázala zprvu přiblížit až na rozdíl jediné rány, stejný výsledek jako Boeljon pak uhrála i finišující Melissa Reid (obě 285/-3), po tomto klání vedoucí žena Order of Merit.

Výsledky turnaje

Order of Merit - LET

Rozpačitý závěr posledního z turnajů velké čtyřky

Po Graemu McDowellovi, jenž dobyl US Open, opanoval americkou půdu hostící jeden ze svých tří majorů další Evropan – pětadvacetiletý Němec Martin Kaymer, který v play-off PGA Championship hraném na tři jamky zdolal Bubbu Watsona. Všechno ale možná mohlo být jinak, kdyby Johnson nevstoupil do bankru (viz článek Ještě že Johnson nevyhrál…), za což ho poté stihla penalizace, a o svou šanci bojovat o titul tím přišel.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...