Spieth OpenV pouhých třiadvaceti letech slaví Jordan Spieth zisk už třetího majoru v kariéře. A došel k němu impozantním stylem, do čela se probojoval úvodní hrací den a od té doby před sebe už nikoho nepustil. Na hřišti Royal Birkdale zahrál celkem dvanáct úderů pod par. Kdo se ptal, nakolik jej poznamenal kolaps na předloňském Masters, tomu dal Američan jasnou odpověď.

O sejmutí nálepky hráče, který na vítězství v turnajích velké čtyřky zatím čeká, usiloval sympatický Matt Kuchar. Na Spiethovu hru ale zbraň nenašel a zaostal za svým rivalem o tři údery. Co na tom, že pozdější vítěz měl rozpačitý vstup do finálové rundy, závěr předvedl strhující – od čtrnácté do sedmnácté jamky stlačil skóre o pět ran.

Třetí skončil zásluhou nejlepšího výsledku dne (63) Číňan Haotong Li, na dělené čtvrté místo se vyšplhal lepšící se Rory McIlroy, který doplnil Rafu Cabreru Bella. Vůbec nejlepší výsledek však předvedl v sobotu Jihoafričan Branden Grace, a to rekordních 62 úderů, čímž si výrazně pomohl ke konečnému dělenému 6. místu.

www.europeantour.com/en/europeantour/tournaments/2017/146th-open-championship/#leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...