Koepka USProfesionálem je od roku 2012, na PGA Tour se pohybuje čtvrtým rokem, když předtím získával ostruhy na EPGA Tour. Po celou dobu však Brookse Koepku provázela pověst hráče, od něhož můžeme jednou čekat velké věci. Netrvalo dlouho a podal nám víc než přesvědčivý důkaz. V neděli 18. června si na hřišti Erin Hills došel pro svůj první major, když se stal vítězem národního šampionátu Spojených států.

Zůstat trpělivý a držet se svého plánu, takovou radu obdržel Koepka od svého kamaráda Dustina Johnsona před finálovou rundou. A jak se zdá, držel se jí přesně. Triumfoval s náskokem čtyř ran před skvěle finišujícím Japoncem Hideki Matsuyamou a svým krajanem Brianem Harmanem, čest Evropanů uhájil čtvrtým místem Tommy Fleetwood, jenž na vítěze ztratil pět úderů.
Až po třináctou pozici si pořadí pronajali domácí hráči včetně několika překvapení – dělený pátý skončil Xander Schauffele, dělený devátý Trey Mullinax.

Ze snu o prvním majoru musel naopak procitnout Rickie Fowler. Ten US Open výborně rozehrál, když na úvod zaznamenal sedm ran pod par a i po dvou kolech byl na dostřel vedení. Ještě před finále byl ve hře o prvenství, ale závěrečné kolo obešel jen v paru, takže se už z dělené páté příčky neodpoutal.

Velkým zklamáním skončil turnaj pro dva nejvýše postavené hráče světového žebříčku. Jednička a obhájce trofeje Dustin Johnson neprošel cutem, stejný osud potkal i Roryho McIlroye. O ránu neprošel do závěrečných bojů Justin Rose, o dvě Adam Scott, Henrik Stenson, Charl Schwartzl nebo Thomas Pieters, kterým odborníci připisovali jisté šance, podobně jako Jonu Rahmovi ze Španělska. Ten stejně jako McIlroy s +5 údery končil hluboko pod čarou dělící úspěšné od neúspěšných.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2017/us-open/leaderboard.html

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...