Golf ve světě

j roseNení to tak dávno, co mnozí Justinu Roseovi připomínali, že od loňského triumfu na US Open na vítězství čeká. Těžko říct, zda to Angličana zdravě nakoplo, ale krátce poté dobyl turnaje na obou stranách Atlantiku. Naposledy se radoval v neděli na Scottish Open, kde nejbližšímu pronásledovateli unikl o dvě rány. V sedmé vítězství na EPGA Tour přetavil 258. start. Díky tomu si před blížícím Open řádně vyztužil sebevědomí.

Celý článek...

McDowell FranceZe zámořské PGA Tour se Graeme McDowell přesunul na evropskou půdu a byl to vítězný návrat. Na Alstom Open de France zvítězil o jedinou ránu před Američanem Kevinem Stadlerem, který měl impozantní start do turnaje, a Thongchaiem Jaideem z Thajska. Pro McDowella to byl jubilejní desátý triumf na EPGA Tour.

Celý článek...

ZanottiMalé rozestupy mezi nejlepšími slibovaly před finále BMW International Open zajímavé drama, které se do puntíku naplnilo. O titul nakonec v play-off bojoval hned kvartet hráčů (všichni -19). První šel z kola ven Francouz Grégory Havret, jenž ztroskotal na druhé jamce nastavení, na té následující vypadl Rafael Cabrera-Bello, aby se o titul „prali" Fabricio Zannoti a světová dvojka Henrik Stenson ze Švédska. A překvapivě to byl paraguayský golfista, kdo vyzrál na loňského krále evropské scény.

Celý článek...

IlonenFinský golfista Mikko Ilonen si sotva mohl představit lepší oslavu svého 300. startu v turnaji EPGA Tour. Na Irish Open se do čela probojoval po úvodním kole a vydržel kralovat až do samého závěru. Druhý Edoardo Molinari na něho ztratil jednu ránu (-12), třetí Švéd Kristoffer Broberg zaostal o dva údery, stejně jako Angličané Danny Willett a Matthew Baldwin.

Celý článek...

Creamer-GMRHledáme-li favoritky nejprestižnějšího dámského majoru, pak rozhodně nelze opominout Paulu Creamer, vítězku tohoto podniku z roku 2010. Na LPGA získala již 10 titulů včetně letošního vítězství na HSBC Women's Champions. Za jejím úspěchem stojí i současný ředitel IMG David Whelan. Nejen o vzájemné spolupráci hovořila s oběma aktéry první česká účastnice US Open Jana Peterková.

Celý článek...

Kaymer"Myslím, že mám za sebou nejtěžší golfový den. Útočili na mě tři Američané v Americe, a proto jsem byl pod tlakem," řekl Kaymer. Německý hráč na obtížném hřišti v Pinehurstu vedl od prvního dne a triumfoval suverénně s náskokem osmi ran.

Celý článek...

PinehurstHřiště Pinehurst číslo 2, situované uprostřed Resortu Pinehurst, je považováno za jedno z nejznámějších, nejrespektovanějších a nejobdivovanějších hřišť na světě. Je jedním z osmi, jimiž se resort pyšní. A právě letos budeme svědky nevšední bitvy. Bezprostředně za sebou se tu totiž odehrají dva majory, nejprve mužské US Open a po něm se v tomtéž turnaji představí také nejlepší golfistky planety.

Celý článek...

lyoness lundbergO napínavé a dramatické finále turnaje Lyoness Open, který se hrál na rakouském hřišti Diamond CC 5. - 8. června, se postarali hned tři aktéři. Holanďan Joost Luiten, jenž do něj nastupoval s 2úderovým náskokem, v něm tlak pronásledovatelů neustál a o jediný úder přišel o šanci zahrát si o titul play-off. K rozehrávce tak nastoupili jen Švéd Mikael Lundberg a domácí šampión Bernd Wiesberger. Netrvala však dlouho, ve svůj prospěch ji berdíkem hned na první jamce (3parová osmnáctka) rozhodl Švéd Lundberg

Celý článek...

MatsuyamaTurnaj Jacka Nicklause nabídl nebývalé drama. Skvělé představení předvedl Kevin Na, který zaútočil ze zadních řad a famózní stíhací jízdou (64/-8) pořádně zatlačil na favority. A ti v závěru nečekaně kolabovali. Bubba Watson na patnáctce odpálil „k sousedům" a bylo z toho double bogey, chyb se nevyvaroval ani další z vítězů Masters Adam Scott.

Celý článek...

Rio 2Třebaže představitelé Mezinárodního olympijského výboru vyjádřili nedávno obavy nad stavem příprav her, alespoň práce na golfovém hřišti pro Rio 2016 se daly do pohybu. „Jestliže všechno půjde dobře, tak bychom měli začít v březnu s přívodem vody a poté můžeme pokládat trávník," nechal se zkraje roku slyšet architekt olympijské osmnáctky Gil Hanse. Otcem myšlenky nicméně rozhodně nebyl.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...