Golf ve světě

tale vitezkaŠtyri dni úmornej horúčavy, hrozby búrok, prerušené finále, odstúpenie obhajkyne titulu a napokon tešiaca sa G. Nocera. Ale aj úspešné vystúpenie domácej Z. Kamasovej a najmä Češky K. Spilkovej. Taký bol tohtoročný turnaj LET na Táľoch. Finále turnaja Ladies European Tour (LET) na ihrisku Grey Bear na Táľoch, ktorý sa oficiálne nazýva Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect, museli v nedeľu tesne pred koncom prerušiť na trištvrte hodinku kvôli blížiacej sa búrke. Dovtedy vedúcu hráčku Francúzku Gwladys Nocera to však nevyviedlo z miery. Napokon si odniesla víťaznú trofej s medveďom, ako aj šek na 37 500 €.

Celý článek...

duke2"Pořádně jsem bušil na dveře a je to tu," řekl Duke, jenž hraje profesionálně od roku 1994. Jeho maximem na turnajích PGA Tour byla dosud tři druhá místa. Při 187. startu na americkém golfovém okruhu PGA Tour se Ken Duke dočkal v Cromwellu svého prvního vítězství. Čtyřiačtyřicetiletý hráč porazil v dodatečném rozstřelu na druhé jamce dalšího Američana Chrise Strouda a zajistil si prémii 1,098 milionu dolarů (21,7 milionu korun).

Celý článek...

stadlerCraig Stadler podle svých slov před třemi měsíci málem skončil s golfem. Už ho nebavilo, jak se mu nedaří, trápilo ho i zdraví. Teď ale vítěz Masters z roku 1982 slaví turnajovou výhru na seniorském okruhu Champions Tour.

Celý článek...

elsErnie Els vyhrál turnaj BMW International Open, a legenda světového golfu slaví 28. vítězství na evropském okruhu. Big Easy k triumfu rázně nakročil již v prvním kole, kde zahrál 63. Vedení v Mnichově už se nevzdal . V posledním kole musel odrazit útok dalšího mazáka Thomase Björna i nováčka Aledandera Levyho, a i přesto, že na chvíli vedení pustil, se dokázal do čela nadobro vrátit.

Celý článek...

LancaricMartinŽiví sa ako profesionálny golfový i lyžiarsky tréner. Žije striedavo v Rakúsku a na Slovensku. Martina Lančariča (40, na snímku) nájdete túto sezónu v Green resorte v Hrubej Borši.

Celý článek...

Rose USTrofej pro vítěze US Open putuje zásluhou Justina Rose do Evropy, nicméně skutečným šampionem se stal Merion, dějiště napínavé bitvy, v níž nakonec žádný z hráčů nedokázal skončit v součtu čtyř kol v minusových číslech. Vítězné skóre má hodnotu 281/+1. Rose, třebaže v závěrečné čtvrtině finálové rundy povážlivě chřadl, nakonec tlak ustál. Na poslední jamku šel sice s náskokem jediné rány, ovšem bezpečně rozpůlil fervej, aby své tažení dotáhl do zdárného konce. Zčásti také proto, že jeho soupeři rovněž ztráceli. A ti, kteří ve finále dokázala prolomit hodnotu paru (70), v předchozích kolech nabrali na Angličana takovou ztrátu, že už pro něho nebyli hrozbou.

Celý článek...

barberVe věku 82 let zemřel Miller Barber, železný muž PGA a Champions Tour, na nichž dohromady nasbíral 1 297 turnajových startů a je v tomto ohledu rekordmanem. Zprávu o úmrtí golfisty, který vydatně pomáhal s popularizací seniorského okruhu ve Spojených státech, přinesl oficiální web PGA Tour, podrobnosti ale nezveřejnil.

Celý článek...

thortonHned ve svém prvním letošním turnaji na European Tour dokázal Simon Thorton zvítězit. A je to také jeho první triumf na evropském okruhu. Pravda, turnaj Najeti Hotel et Golfs Open se hrál ve stínu US Open a ve startovní listině to bylo citelně znát.

Celý článek...

Jimenezkonané dne 8. 6. 2013 na hřiště Diamond Club (Rakousko) na třetí den turnaje European Tour Lyoness Open. Tato zpráva nezahrnuje celé čtyři dny turnaje, týká se ponejvíce atmosféry dne třetího.

Celý článek...

frostJihoafričan David Frost pokračuje v parádní sezoně na seniorské Champions Tour. Po březnové výhře na Toshiba Classic nyní slaví druhý triumf v roce na podniku Regions Tradition v Shoal Creek.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...