Kitayama OmanS těsným náskokem jediné rány před vláčkem pronásledovatelů vybojoval Kurt Kitayama svůj druhý titul v probíhající sezoně na okruhu EPGA Tour. Oman Open vedl Američan po 36 jamkách o jedinou ránu, ale do třetí rundy vstoupil quadruple bogey a zaváhal i na druhé a třetí jamce... Rázem ztrácel propastných sedm ran.

Vzhledem k nepřízni počasí ho na závěr čekal maraton v podobě 33 jamek, avšak pauza mu pravděpodobně prospěla, neboť v dohrávce třetího kola předvedl šest berdíků a eagle, načež zapisoval 71 úderů. Ve čtvrté rundě byl tak stále ve hře o titul a nakonec své snažení dotáhl do zdárného konce.

„Vítězství mi chutná o poznání víc než první titul, protože tehdy jsem hrál dobře, tudíž jsem to očekával. Tentokrát se přijížděl s několika předchozími nezdary a musel jsem tvrdě bojovat. V začátku třetí rundy jsem se ptal sám sebe, jak to mám zastavit. Pauza mi pomohla, po ní jsem předvedl úžasný comeback," hodnotil své vystoupení vítězný Američan.

V napínavém souboji si druhé místo podělili Němec Kieffer, Zanotti z Paraguaje, Španěl Campillo a francouzský golfista Sordet, který se o možnou rozehrávku připravil chybou na závěrečné jamce.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019022/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Getty Images/TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...