Molinari PalmerPrestižní podnik Arnold Palmer Invitational se nesl ve znamení evropské invaze. Rory McIlroy sice výhodnou pozici před finálovou rundou nepřetavil v další triumf a poté, co kolo obešel v paru, musel se spokojit s děleným šestým místem, výborně ho však zastoupil Francesco Molinari. Úřadující šampion z Open a rydercupový hrdina Evropy si sice ve třetím kole vybral slabší chvilku (73), ve finále však svůj um rozbalil naplno a osm úderů pod par jej katapultovalo na vrchol.

Druhý Matthew Fitzpatrick za ním zaostal o dvě rány, další úder ztratili třetí Tommy Fleetwood a Rafa Cabrera-Bello ze Španělska. Vedle zmiňovaného McIlroye se z Evropanů do desítky probojoval ještě Matt Wallace (T6.) Naopak domácí borci přišli zkrátka, nejlepší z nich – Keith Mitchell – bral podobně jako McIlroy či Wallace dělenou šestou příčku.

Recept Itala na stažení manka pěti ran spočíval v agresivní hře. „Od začátku kola jsem útočil a s potěšením jsem sledoval, kolik patů mi padá do jamky, zvlášť s ohledem na můj standard," pochvaloval si Molinari a dodal, „z hlediska patování šlo možná o nejlepší kolo v kariéře. Těší mě, že se tak stalo právě na tomto turnaji."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2019/arnold-palmer-invitational-presented-by-mastercard/leaderboard.html

Foto: PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...