Golf ve světě

Noren BMWUž devátý a zároveň první titul z nově založené Rolex Series vybojoval v neděli Švéd Alex Noren. Ve finále BMW PGA Championship, vlajkové lodi EPGA Tour, se zaskvěl 62 údery a o dva údery překonal v pořadí druhého Francesca Molinariho. Třetí místo si s odstupem další rány rozdělila trojice Henrik Stenson, Nicolas Colsaerts a Hideto Tanihara.

Celý článek...

Horschel DallasAž rozehrávka mezi Billy Horschelem a Jasonem Dayem určila vítěze AT&T Byron Nelson. Úspěšně z ní vyšel prvně jmenovaný, který o svém titulu rozhodl hned na první jamce play-off. Zatímco minule na Players selhal na vyhlášené sedmnácté jamce TPC Sawgrass a neprošel cutem, zde ustál tlak světové trojky a vybojoval už čtvrté vítězství na PGA Tour.

Celý článek...

diamond11.–13. 8. 2017 proběhne ve dvou předních rakouských klubech Diamnond CC a Golfclub Schloss Schönborn druhý ročník mistrovství světa dvoučlenných týmů v Texas Scramble, v módu 2 ball Texas Scramble. Systém spoutěže dává šanci všem, profesionálové hrají zvlášť. A zahrajete si na dvou světových hřištích za velmi dobrých cenových podmínek.
Třídenní klání má samozřejmě velký náboj sportovní, ale stejnou měrou to bude i společenská událost, show plné večírků, párty, kulinářských zážitků a na programu je i mnohé další. Tři nejen golfem nabité dny.

Celý článek...

Kim Players„Pátý major" se zásluhou Si Woo Kima stěhuje do Jižní Korey. Skvěle zvládl finále a po výsledku 69/-3 (celkem 278/-10) unikl nejbližším dvěma pronásledovatelům, Poulterovi a Oosthuizenovi, o tři údery. Díky tomu se stal v jednadvaceti letech nejmladším vítězem tohoto prestižního podniku. „Mám pocit, jako bych stále ještě snil o tom, že jednou tento turnaj vyhraju," uvedl po skončení finále překvapivý vítěz a dodal, „nebyl jsem nervózní z toho, že vedu, soustředil jsem se jen na to, abych na sedmnáctce trefil střed greenu."

Celý článek...

HarmanDustin Johnson je po zranění zpátky a hned při svém návratu soupeřům na Wells Fargo Championship pořádně zatápět. Na titul však nakonec o jedinou ránu nedosáhl. Jeho atak ustál krajan Brian Harman. Světová jednička přitom tak tak pronikla cutem do finálových kol, v nich už však opět demonstroval svou dominanci, aby mu o vlásek unikl čtvrtý titul v řadě na PGA Tour.

Celý článek...

Blixt SmithGolfový turnaj dvojic v Avondale zařazený do PGA Tour ovládla v play-off dvojice hrající ve složení Cameron Smith a Jonas Blixt, kteří na čtvrté dodatečné jamce zdolali Američany Kevina Kisnera a Scotta Browna. Domácí dvojice skvěle finišovala a ve finálovém kole Zurich Classic of New Orleans smazala manko čtyř ran, nakonec to však na titul nestačilo.

Celý článek...

Wiesberger CinaVítěze Shenzhen International musela určit až rozehrávka. Do ní se probojovali Rakušan Bernd Wiesberger a Angličan Tommy Fleetwood, následování s odstupem jedné rány Rossem Fisherem a Grégory Bourdym. Rakušan šel do finále s náskokem tří ran z vedení, nicméěn an hřišti se strhlo drama.

Celý článek...

Molinari EBezmála sedm let čekal Edoardo Molinari na svůj další titul z EPGA Tour. Dočkal se v Maroku na Trophée Hassan II, kde v play-off zdolal talentovaného Paula Dunnea. Šestatřicetiletý Ital si prodloužení „vystřelil" minisérií birdie-eagle na závěrečných dvou jamkách, na níž Dunne reagoval berdíkem na osmnáctce.

Celý článek...

G-a-R woodsTiger Woods v Česku? Tak na to si ještě budeme muset počkat. Promotéři turnaje Czech Masters by ho určitě rádi zlákali, je však ve hvězdách, zda se jeden z nejlepších hráčů všech dob někdy objeví na tuzemských greenech. Zato jeho neteř Cheyenne u nás už byla. A zanechala za sebou zajímavou stopu.

Celý článek...

Garcia MastersSergio García a Justin Rose, dva hráči jdoucí v posledním flightu, obstarali hlavní zápletku letošního Masters. Čekal se přitom útok domácích borců – dotírajícího Spietha, spolehlivě hrajícího Fowlera, od úvodu se držel Hoffman, jemuž dobře sekundoval Moore. Místo toho se ale dopředu drali Schwartzel, v Augustě debutující Pieters nebo Kuchar a Casey.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...