Golf ve světě

Matsuyama WGCNa Bridgestone Invitational ze série World Golf Championships to dlouho vypadalo na napínavý souboj mezi Thomasem Pietersem, Rory McIlroyem a Zachem Johnsonem nebo Charley Hoffmanem, nakonec ale bylo všechno jinak.

Celý článek...

SmithNapínavá koncovka, kdy o titul soupeřili Angličan Jordan Smith a obhájce vítězství Alexander Lévy z Francie, ozdobila další z dílů European PGA Tour – Porsche European Open. Z prvního titulu na okruhu se nakonec radoval zástupce Albionu, když na druhé jamce play-off, jíž byla osmnáctka, udolal zásluhou berdíku svého soka.

Celý článek...

Mrs Formans InnPatříte-li mezi „golfové blázny", kteří se zajímají o tuto nádhernou hru v širších, třeba i historických souvislostech, určitě vás někdy napadlo, existuje-li nejstarší golfové hřiště světa, kde se hraje napříč staletími až do dnešních dnů. A pokud ano, kde takové hřiště leží.

Celý článek...

Spieth OpenV pouhých třiadvaceti letech slaví Jordan Spieth zisk už třetího majoru v kariéře. A došel k němu impozantním stylem, do čela se probojoval úvodní hrací den a od té doby před sebe už nikoho nepustil. Na hřišti Royal Birkdale zahrál celkem dvanáct úderů pod par. Kdo se ptal, nakolik jej poznamenal kolaps na předloňském Masters, tomu dal Američan jasnou odpověď.

Celý článek...

Raf ScotRafael Cabrera-Bello se po déle než pěti letech dočkal vítězství na European Tour. Od svého posledního triumfu na Dubai Desert Classic v roce 2012 skončil šestkrát druhý a už se zdálo, že mu toto umístění bude souzené i na Aberdeen Asset Management Scottish Open. Klání nakonec dospělo do rozehrávky, ve které mu byl soupeřem Callum Shinkwin.

Celý článek...

Rahm IrishNejstarší major světa Open Championship je na spadnutí, a tak hráči odjeli otestovat svou formu na linksové hřiště. Kdo se těšil na Irish Open, že shlédne dramatické představení, ten byl možná zklamán. Ne tak Španěl Jon Rahm, který soupeře deklasoval rozdílem úctyhodných šesti ran. Jen tím potvrdil pověst jedné z vycházejících hvězd.

Celý článek...

StanleyQuicken Loans je druhým vítězným podnikem v podání Kylea Stanleyho. Pro titul si došel až v rozehrávce, v níž zarmoutil Charlese Howella III. Oba hráči skončili po čtyřech kolech sedm úderů v mínusu, načež následovalo play-off. Rozuzlení přinesla hned úvodní jamka, na které Stanleymu stačilo uhrát par.

Celý článek...

Spieth TravelersJordan Spieth vybojoval jubilejní desátý titul na okruhu PGA Tour, když předvedl závěr z říše snů. V rozehrávce Travelers Championship vyhlížel přes okraj bankru k jamce vzdálené nějakých dvacet metrů. V tu chvíli jeho manažer Jordan Lewites, který vše sledoval zpoza posledního greenu, ucedil: „Jordan chce jít domů. Ten míček skončí v jamce."

Celý článek...

Koepka USProfesionálem je od roku 2012, na PGA Tour se pohybuje čtvrtým rokem, když předtím získával ostruhy na EPGA Tour. Po celou dobu však Brookse Koepku provázela pověst hráče, od něhož můžeme jednou čekat velké věci. Netrvalo dlouho a podal nám víc než přesvědčivý důkaz. V neděli 18. června si na hřišti Erin Hills došel pro svůj první major, když se stal vítězem národního šampionátu Spojených států.

Celý článek...

Berger StVýkony Daniela Bergera na důvěrně známé půdě FedEx St. Jude Classic měly vzestupnou tendenci – na úvod 70 ran, poté 68 a nakonec dvakrát po sobě 66 ran. Díky tomu získal druhý titul na PGA Tour, když úspěšně obhájil svůj rok starý triumf. Na paty mu tentokrát hodně šlapali Jihoafričan Charl Schwartzel, který šel finálové kolo rovněž za 66 ran, a Whee Kim z Jižní Korey, Berger však těsný náskok jednoho úderu uhájil.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...