Rory PlayPokud by The Players, označované coby „pátý major", bylo majorem skutečným, pak by Rory McIlroy přidal do sbírky právě pátý titul z této kategorie turnajů. Ale i když tento prestižní podnik mezi turnaje uvedené kategorie nepatří, byť se obsazením řadí k nejvýznamnějším, titul vybojovaný na hřišti TPC Sawgrass má velký zvuk. Letos jej získal s náskokem jediné rány Rory McIlroy, který tak rázně umlčel kritiky. V poslední době totiž severoirský golfista ne a ne dotáhnout dobře rozehrané partie do vítězného konce, což zlým jazykům hodně nahrávalo.

Rory paradoxně nehrál ve finále úplně výstavní golf, v úvodu si dokonce připsal double bogey a po první devítce byl ránu v plusu. Na té druhé však zabojoval a čtyřmi birdie při jediném bogey se nakonec dostal na 70 ran. A protože Jon Rahm ani Tommy Fleetwood neexcelovali, růžky vystrčili další hráči. Zkušený Jim Furyk šel rundu za –5 a skončil druhý, Eddie Pepperell a Jhonattan Vegas šli ještě o úder lépe, což jim vyneslo dělenou třetí pozici.

Vítězný McIlroy, který své úsilí směřuje k dubnovému Masters, jedinému majoru, jenž mu ve sbírce chybí, skončil mezi šesti nejlepšími už pošesté v probíhající sezoně. „Několikrát jsem byl letos blízko titulu, možná mě právě tyto zkušenosti prospěly a dnes jsem je zužitkoval. Šel jsem do hry s čistou hlavou a fungovalo to, postavil jsem se na odpaliště, zvolil jsem si cíl a švihl, jakkoliv razantně jsem chtěl. Strašně moc jsem toužil vyhrát, protože je to velký turnaj. Vítězství je krok správným směrem," uvedl McIlroy po zisku již patnáctého titulu na PGA Tour.

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/competition/2019/the-players-championship/leaderboard.html

Foto: Getty Images/TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...