USA PrezVelmi napínavé představení nabídl letošní souboj mezi Američany a mezinárodním výběrem hráčů bez evropských zástupců. V korejském Incheon City vyšel vstup lépe celku Jaye Haase, který se po úvodních foursomech ujal vedení 4:1. Pak však soupeři zvedli hlavu a v pátečních fourballech snížili na rozdíl jediného bodu – 5,5:4,5.

Rozdíl jediného bodu pak oba celky donesli až do závěrečných singlů, a nakonec je stejný odstup dělil i v konečném účtování. Za poražené exceloval Bradnon Grace, který spolu s Louisem Oosthuizenem nenašli přemožitele ani v jednom ze dvou fourballů i foursomů a v singlu si tento Jihoafričan poradil s Mattem Kucharem. Jen o půlbod méně přinesl svým barvám Graceův parťák Oosthuizen, jenž zápas proti Reedovi půlil.
Na straně vítězů zúročil bohaté zkušenosti Mickelson, který ve čtyřech zápasech získal 3,5 bodu, podobně jako jeho spoluhráč po všechny hrací dny Zach Johnson.

„Jsem na svůj tým velmi pyšný," hodnotil bitvu kapitán vítězů Jay Haas. „O něčem takovém jsem ani nesnil, jsem za kluky šťastný." V podobném duchu hovořil i jeho protějšek Nick Price: „Jsem na hráče hrdý, úžasně se semkli a podávali skvělé výkony, jsem si jistý, že jednoznačně zvítězil golf."

Příští měření sil proběhne za dva roky na americké půdě, konkrétně od 17. di 21. října v Liberty National.

Kompletní výsledky zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...