KuMaPokud bychom si položili otázku, který z předních profesionálních golfistů patří mezi nejkonzistentnější hráče na PGA Tour, vsadím se, že velká většina fanoušků i odborníků by na svém seznamu uvedla jméno Matta Kuchara. Čtyřnásobný účastník Ryder Cupu a vítěz 9 turnajů PGA Tour patří mezi stálice a pravidelně sbírá tituly a umístění v popředí výsledkových listin. Zkuste využít některý z jeho tipů, které vás provedou od odpaliště až na green.

1. Na odpališti
Chcete-li z odpaliště zahrát draw, je lepší místo drajvru použít fervejové dřevo č. 3, naopak pro fade doporučuju drajvr.

2. Únik z rafu
Rána z hustého rafu vyžaduje strmější švih. Při založení otevřete líc hole o trochu víc, postavte se blíže k míči a hůl veďte ostřeji vzhůru i dolů. Pomůže vám to míč dostat i z hodně husté trávy.

3. Dostat se pod míč
V bankru se nesnažte udeřit holí za míč, spíš byste se měli dostat pod něj. Představte si, že pod míčem je v písku zaražené týčko, které musíte „vyseknout" ven.

4. Vysoká rána z okolí greenu
Chcete-li zahrát vysokou ránu v okolí greenu s měkkým dopadem, maximálně využijte loft wedge. Umístěte míč doprostřed postoje, konec gripu namiřte na pravou stranu zipu kalhot. Šaft se tak dostane do vertikální polohy vzhledem k povrchu, což je zároveň skutečný loft hole, kterým míč vyšlete vysoko s měkkým dopadem na green.

5. Taktická lekce
V okolí greenů uplatňujte jednoduché pravidlo. Jestliže lze čipovat, nehrajte pitch, je-li možné patovat, nečipujte.

6. S větrem na greenu
Berte v potaz vítr. Ten hraje na greenech větší roli než směr růstu trávy, který souvisí se sklonem povrchu.

7. Kontrola lie
Máte-li sklony míjet rány krátkými železy a wedgemi vlevo, doporučil bych vám kontrolu úhlu lie u všech těchto holí. K výše popsanému jevu totiž přispívá právě příliš strmý úhel lie.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...