KitaPrvní výhra na PGA Tour, které předcházelo několik druhých míst spojených se ztrátou jediné rány, a hned na jednom z nejprestižnějších podniků série. Kurt Kitayama ovládl turnaj Arnold Palmer Invitational, který letos navíc pohádkově navýšil odměny pro nejlepší, když se rozdělovalo na 20 milionů dolarů.

Kitayama sice ve finále neexceloval, ale na náročném hřišti chybovala spousta dalších favoritů. Diváci si tak přišli na své a sledovali drama až do posledních okamžiků. Ve hře byli Spieth, který však nedokázal přetavit velmi dobré šance v birdie, McIlroy, který místy chřadl, ale obdivuhodně se zvedl, aby vzápětí opět chyboval. Nakonec mu scházel kousek k birdie na osmnáctce, které by mu zajistilo rozehrávku. Své šance nevyužili Scheffler ani English, v závěru selhal Hatton. A tak se přece jen dočkal Kitayama, když na tříparové sedmnáctce proměnil téměř pětimetrový pat do birdie. V samotném závěru scházela míčku jediná otočka, aby výhru pečetil dalším birdie.

„Úžasné, první titul na okruhu, a zrovna na tomhle speciálním místě. To je takový bonus," pochválil se Kitayama. A slova uznání pro něho měl i Rory McIlroy: „Hrál opravdu dobře a vyhrál jeden z největších turnajů, což je pro něj to nejlepší."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2023/arnold-palmer-invitational-presented-by-mastercard/R2023009/leaderboard

Foto: TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...