Valero JorVítěz Masters z roku 2015 Jordan Spieth ukončil téměř čtyřletý turnajový půst, během něhož marně čekal na vítězství, když s náskokem dvou ran ovládl Valero Texas Open. Spieth už návrat formy naznačoval během posledních vystoupení, kdy se pohyboval na čelních příčkách pořadí, ale titul mu stále unikal. Dočkal se až v neděli po spolehlivém výkonu. Titul navíc přišel v pravý čas, týden před Masters, kde to Jordan rozhodně umí. Vedle titulu z roku 2015 zde posbíral další tři umístění v top 3, avšak v posledních dvou letech přece jen ustoupil ze slávy. Nyní však opakovaně ukázal, že se opět dostává do výborné formy.

Na Valero Texas Open předváděl solidní výkony a po kolech 67, 70 a 67 si nejlepší turnajový výsledek schoval na závěrečný hrací den, kdy zapisoval 66 úderů. Stejně jako druhý v pořadí Charley Hoffman, který na Spietha ztratil dvě rány, o další dva údery zpět skončil Angličan Matt Wallace.

„Cítím vděk," uvedl Spieth po skončení. „Byla to dlouhá cesta, během které jsem zažíval těžké dny, ale měl jsem po svém boku lidi, kteří mi nepřestávali věřit, a to i v době, kdy já sám jsem víru v sebe ztrácel," dodal Spieth, který si na hřišti počínal s velkou jistotou. „I když jsem viděl, že Charley hraje dobře, a vítr se postupně utišil, stále to byl on, kdo potřeboval přidat birdie. Dnes jsem ale zvládl výborně druhou devítku," hodnotil průběh kola i své finálové rozpoložení.

Kompletní výsledky turnaje na: www.pgatour.com/competition/2021/valero-texas-open/leaderboard.html

Foto: Valero Texas Open


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...