Spi 13Třináct – pro někoho nešťastné číslo, pro jiného šťastné. A Jordan Spieth patří právě asi do druhé kategorie hráčů, protože v neděli získal na PGA Tour titul právě s pořadovým číslem třináct. A symbolicky mu k tomu stačilo třináct úderů pod par. Po dohrání své rundy však musel čekat v klubovně, jak si povedou jeho soupeři. Dlouho měl partii na RBC Heritage dobře rozehranou Lowry, před kterým šel ještě ve flightu výborný patér Cantlay. Svou šanci ale nevyužili, stejně jako postupně chřadnoucí van Rooyen, o ránu zpět zůstal i Straka, výborné kolo nestačilo ani Davisovi a dalším.

Spieth si o šanci řekl na úvodní devítce, kde předvedl dva eagly, pomohl si i berdíkem na třináctce, a hlavně na závěrečné jamce, kde si skvěle přihrál a pak dobře přečetl dráhu patu. O den dříve tu přitom z metru potřeboval tři paty... Nakonec s ním udržel krok jen Cantlay, když na tříparové sedmnáctce skóroval na birdie a s -13 dohnal na čele svého soka.

Oba šli do rozehrávky, která zahájila na osmnácté jamce. Spieth začínal a zadrajvoval dobře, stejně tak Cantlay, který byl ještě delší. Druhá rána však Spiethovi nevyšla, když skončil krátký a míček zůstal u hrany bankru. Cantlay rázem držel trumfy v rukou, ovšem nepochopitelně i on zůstal krátký a skončil ve stejném bankru. Ba co víc, jeho míček se na rozdíl od soupeřova zabořil do písku.

Zatímco Spieth zahrál parádní ránu, načež z krátké vzdálenosti doklepl na par, Cantlay svůj úder hodně přetáhl a dlouhý pat nedokázal poslat do jamky. Jeho soupeři tak spadla do klína třináctá výhra na okruhu, kterou premiérově oslavil i se svým pětiměsíčním synem. „Jsou týdny, kdy cítíte, že hrajete dobře, ale ne natolik, abyste vyhráli turnaj. A musím čestně přiznat, že tohle je přesně ten případ," hodnotil své vítězství osmadvacetiletý golfista.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/rbc-heritage/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...